AMD İşlemcilerin Özellikleri

AMD İşlemcilerin Özellikleri

AMD İşlemcilerin Özellikleri Pek Bilinmiyor

Ryzen ailesi ile gündeme gelmeyi başaran ve birçok teknoloji tutkununun dikkatini çekmeyi başaran AMD işlemciler sayesinde çeşitli sorunlara çözüm olanakları getirildi. Siz de bu olanaklardan tam anlamıyla yararlanabilmek adına AMD işlemcilerin özelliklerini bilmeniz gerekiyor. Her ne kadar bildiğini söyleyen yüzlerce kişi yer alsa bile bu işlemcilerin daha bilinmeyen ve perde arkasında kalan özellikleri de bulunmaktadır. O nedenle de AMD işlemcilerin dikkat çeken ilkelerine özen gösteriniz. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda AMD’lerin pek fazla bilinmeyen ancak bilindiğinde birçok noktayı kolaylaştıran özelliklerini sizlerle paylaştık. Bakalım beğenecek misiniz?

AMD İşlemcilerin Özellikleri Nelerdir?

AMD İşlemci

  • AMD sayesinde CPU devri başladı. CPU devrinden önce ısınmalar fazlası ile oluyordu ve birçok iş istasyonu çevresinde bulunan birimler bundan şikayet ediyordu. Ancak AMD’nin CPU devri şikayetlere son vermeye başladı.
  • AMD’nin başarılı olan işlemleri arasında stok fan özelliği de yer almaktadır. Birçok kişinin yakındığı sorunlara çare olan stok fan sayesinde soğutucu özelliği desteklendi.
  • AMD Ryzen ailesinin tüm dünyaya açılmasının ardından İntel büyük anlamda bir düşüş yaşamaktan korktu. Bu yüzden de sağladığı hizmetler karşısında sunduğu fiyatlarını neredeyse %20 oranında düşürmeyi tercih etti. Böylece kullanıcılar ekonomik anlamda da rahat bir nefes aldı.
  • Soğutucuları ve ısınma sorunlarını gideren AMD’nin Ryze ailesi yapılan açıklamalara göre biraz zaman geçince laptoplara da giriş yapmaya başlayacak.

AMD İşlemcilerin Özellikleri Kullanıma Elverişli Mi?

AMD işlemcilerine ait Ryzen ailesi ile herhangi bir ısınma sorunu yaşamadan, ekonomik yöntemlerle sorunlarına çare bulabiliyorsunuz. Bu yüzden de kullanılma elverişli mi şeklinde soranlara genellikle olumlu anlamda yanıtlar vermekteyiz. Umarız siz de memnun kalırsınız. Laptoplara gelince daha çok kullanılacağını düşünmekteyiz.