Kapat
İnceleme 0

AOC AG251FZ Hakkında Her Şey

AOC AG251FZ son zamanda çıkan ve oyuncuların oldukça ilgisini çeken bir monitör. Oyuncu ekipmanlarının oyundaki performansı yükselteceği düşüncesinin kafalara yerleşmesinden itibaren monitörlerin de önemsenmesi bu tarz donanımların ortaya çıkmasına ön ayak oluyor. Oyunculara üst düzey hizmet verebilmek için tasarlanmış bu ürünün incelemesine makalemizden ulaşabilirsiniz.

AOC AG251FZ Tasarımı

Oyuncuların beğenisini kazanan AOC AG251FZ, oldukça sert ve şık detaylara sahip. Oyuncu monitörü olduğunu ilk bakışta anlayacağınız bu donanım ürünü, 24.5 inç boyutunda. İyi bir oyun deneyimi için gayet yeterli bir boyutta olduğu söylenebilir. Masanın üzerine koyulduğu andan itibaren tüm ihtişamıyla kendini gösteren ve ayrı bir havaya sahip olan bu monitör, metalik ayağı ile fütürist bir izlenim bırakıyor. Monitörlerinin sabitliğinden dolayı boyun ağrıları çeken oyuncular için çözüm niteliğinde olan bu ürün öne, arkaya, sola ve sağa eğilebiliyor. Buna bağlı olarak en rahat ve kaliteli görüş açısı yakalanmış oluyor.

AOC AG251FZ Teknik Bilgiler

Amacına uygun olarak donatılmış bu monitörün çözünürlüğü 1920×1080 olarak belirlenmiş. Full HD çözünürlüğü sayesinde hem oyun oynarken hem de video izlerken üstün bir görüntü kalitesi sunacağa benziyor. IPS panel kullanmamasına rağmen parlaklık, renk kalitesi ve keskinliği ile IPS’i aratmıyor. Monitör, 50 milyona 1 dinamik konstrastın yanında 1000:1’lik statik konstrast aralığı sunuyor. Bu da ürünün kalitesini artıran bir diğer özellik.

Yüksek parlaklık oranı sayesinde yoğun ışık altında bile net ve ışıl ışıl görüntü vermeyi başaran monitör, yanıt süresi ve tazeleme oranıyla herkesi şaşırtmayı başarıyor. Tamı tamına 240 Hz’lik bir tazeleme hızına sahip olan AOC AG251FZ, 240 fps oyun çalıştırabilen donanıma sahip bilgisayarlar için bulunmaz hint kumaşı niteliğinde. Bu modelin özellikle e-spor oyuncularının sıklıkla tercih ettiği monitörler arasında yer alacağı düşünülüyor. Tazeleme hızına bağlı olarak, oyunda yapılan ani hareketlerin oluşturacağı görsel karışıklıklar da kolaylıkla engelleniyor. Yanıt verme süresi de oldukça hızlı olan bu monitörde yapılan mouse hareketi neredeyse 0 saniye gecikmeyle ekrana yansıtılıyor.

AOC AG251FZ Fiyatı

Profesyonel oyunculuğa adım atmak isteyenler için en iyi seçeneklerden olan bu monitörün fiyatı farklı marketlerde 2700 ile 3300 Türk Lirası arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir