Apple GPU Desteği için MacOS Dışına Çıkıyor

Apple GPU Desteği

Apple GPU desteği ile alakalı olarak aldığı bir karar ile birlikte kısa zaman içerisinde MacOS dışı ekran kartlarını da destekleyecek. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde Apple cihazlara karşı ilgi ortamı ciddi anlamda yükselme gösterdi. Ancak Apple şirketi genellikle kendi üretimi dışındaki donanımlara destek vermeyi reddediyordu.

Apple bilgisayarların en iyi özelliklerinden birisinin ekran ve görüntü kalitesi olduğunu biliyoruz. Retina sistemlerde özellikle sınırları kendileri çizdiler demek de yanlış olmaz sanırım. Şimdilerde ise ekran kartları ile alakalı olarak çok iyi bir adım atıyorlar. Bu adım, birçok kişiyi Apple şirketinin bilgisayarlarına çekmek için yeterli olacaktır.

Apple, Belli Bir Modele Kadar Olan Ekran Kartlarına Destek Verecek

Normal şartlarda herhangi bir sorun olduğu zaman Apple şirketinden yetkililerden destek dahi alamıyorduk. Ancak bu süreç artık yerini başka seçeneklere bırakmaya başladı. Apple şirketi, artık ekran kartlarının tamamı için MacOS desteği geliyor. Yani ekran kartlarında da Apple şirketinden destek alabilme şansına sahip olacaksınız.

Tabi ki yine bu seçenek belli başlı modele erişmiş ekran kartlarına kadar olacak. Daha modern imkanlar için yakın bir zaman dilimi içerisinde daha farklı örnekler sunacağız. Apple şirketinin bu adımı sayesinde kısa sürede büyük ilgi göreceğini az çok tahmin ediyoruz. Daha kapsamlı bilgileri edindiğimiz zaman web sitemizde siz değerli okuyucularımıza sunma yoluna da gideceğiz.