Apple Music 40 Milyon Abone’yi Gördü

Apple Music

Apple şirketinin en güvendiği hizmetlerinden birisi olan Apple Music 40 Milyon abone rakamına ulaşarak Spotify’a göz kırptı. Apple şirketi, genel olarak hizmet sunduğu tüm sektörlerde rakiplerinin birkaç adım önünde hareket ediyor. Apple Music, bildiğimiz gibi şirketin sunduğu uygun fiyatlı hizmetlerden birisi olarak da dikkat çekiyor.

Spotify şirketinin her şekilde Apple’ın müzik sisteminden daha geniş kitlelere ulaştığını biliyorduk. Fiyatları ve Android işletim sisteminin yaygınlığı nedeni ile çok daha büyük ayrıcalıkları bizlere sunduğunu net olarak söyleyebiliriz sanırım. Ancak Apple, açıkladığı rakamlar ile ciddi anlamda fark yarattı, rakibine göz kırpma yoluna gitti.

Tamı Tamına 40 Milyon Üyeye Ulaşıldı

Öğrenci, yetişkin ya da aile üyeliği. Apple şirketi, 40 Milyon abone rakamı ile birlikte bu anlamda çok ciddi bir gelir elde etme başarısını gösterdi. Açıklanan bu rakamlar ile birlikte Spotify şirketine KIPISSSS yaparak geliyorum mesajını verdi. Yani şirketin bu anlamda elde ettiği başarı çok ciddi anlamda ilgi çekici ve dikkat cezbedici. Bizde hemen haberini sizlere sunma yoluna gitmek istedik.

Apple şirketinin kısa bir zaman dilimi içerisinde fiyatlarda indirime giderek üye rakamlarını çok daha ciddi seviyelere çekme eğilimi içerisinde olacağını da net olarak söyleyebiliriz. Bu gelişmelerin akabinde Spotify şirketinin ister istemez biraz tedirgin olacağını da söyleyebiliriz. Neler olacağını hep birlikte bekleyip yakından göreceğiz. Rekabet ve indirim dolu bir süreç geliyor.