Bitcoin Çakılmaya Başladı (Beklenen Oldu)

Bitcoin

Uzun süredir haberlerini yapmakta olduğumuz Bitcoin değerleri son birkaç gün içerisinde deyim yerinde ise resmen çakıldı. 2014 yılında geliştirilen ve 20 cent fiyat değeri ile başlayan Bitcoin, bugün resmen 14.000 Dolar gibi bir fiyat etiketine kadar yükseliş gösterdi. Dünya genelinde birçok ekonomi için ise yine olumsuz seçenekleri beraberinde getirdi de diyebiliriz sanırım.

Bitcoin, bu ani düşüşü ile birlikte birçok COİN şirketinin de kapanmasına neden olacak gibi görünüyor. Bitconnect, bu furyada ilk şirket olarak dikkatleri üzerine çekti.

Bitconnect Resmen Kapanacağını Açıkladı

Bitconnect, kısa bir zaman dilimi içerisinde en hızlı büyüyen COİN yatırım sistemi olarak adından çok ciddi anlamda söz ettirmeyi başardı da diyebiliriz. Bitconnect, dün yaptığı açıklama ile birlikte kapanacağını resmen duyurdu. Eeee, değer kaybedince bu para piyasası, baktılar ki daha fazla kar ettirmeyecek, zarar etmeden elde ettikleri kar ile geri çekilme kararı aldılar.

Bitcoin, 24 saatlik dilim içerisinde ulaştığı en yüksek değerin 4’te 1’ini kaybederek bu anlamda çok ciddi bir sıkıntılı dönem içerisine girdi diyebiliriz. Bitcoin, özellikle Çin’in vurduğu iddia edilen bir darbe ile yerle bir oldu. Zaten birçok ülke ekonomisi, Bitcoin yatırım biçimini reddederek bu anlamda kesin bir şekilde tabır koydu.

Yakın bir zaman dilimi içerisinde eski günlerine geri dönecek gibi. Coin sistemleri çok kısa bir zaman dilimi içerisinde resmen tarihe karışabilir. Ekonomik anlamda bir dönem kısa süre içerisinde noktalanabilir.