Kapat
Sony Xperia L2
Haberler 0

CES 2018: Sony Xperia L2 İncelemesi

81.3% Ortalama Puan

Sony Xperia L2

Kendine has kasa tasarımı ve 3 ayrı renk seçeneğinden bahsediyoruz. Orta segment bir cihaz için donanım özelliklerinin de ideal seviyede olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz pazarına gireceği de şüphesiz.

Tasarım
%85
Teknik Özellikler
%80
Stabilizasyon
%75
Dayanıklılık
%85

CES 2018 resmen başladı ve ilk tanıtılan cihazlardan olan Sony Xperia L2 incelemesi ile karşınıza çıkmış bulunuyoruz. Türkiye genelinde ciddi anlamda tercih edilen markalardan birisi olarak dikkatleri çeken Sony, yeni cihazlarını CES kapsamında tüm hızı ile tanıtmaya başladı. Bomba gibi bir organizasyon başlangıcı ön plana çıktı diyebiliriz. Hemen cihaz ile alakalı detaylara inelim istiyoruz.

Sony Xperia L2 Teknik Özellikleri

Sony Xperia L2 Teknik Özellikleri

Orta segment için son derece ideal bir cihaz sınıfı olarak karşımıza çıkacağı şüphesiz. Tasarımı ile alakalı detayların tamamına ayrıca deyineceğiz. Ancak şimdi teknik özelliklere biraz daha yakından bakacağız.

  • Ekran: 5.5″ HD IPS LCD Kapasitif Ekran
  • Mobil İşlemci: Dört Çekirdek 1.5 GHz Saat Hızında İşlemci
  • Mobil İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat
  • Dahili Depolama Kapasitesi: 32 GB + MicroSD Desteği
  • RAM Bellek: 3 GB
  • Arka Kamera: 13MP (3x Zoom)
  • Ön Kamera: 8MP (120 derece süper geniş açı)
  • Batarya Kapasitesi: 3300 mAh

Sony Xperia L2 Tasarımı

Sony Xperia L2 Tasarımı

Sony şirketinin kesinlikle kasa tasarımında da alıntı yapmadığını net şekilde söyleyebiliriz. Her zaman olduğu gibi keskin kıvrımları ile dikkatleri çekiyor. Siyah, altın sarısı ve Raspberry Rose renk seçenekleri ile üç ayrı konseptte cihaz karşımıza çıkıyor. İşletim sistemi de her zaman olduğu gibi Android.

Dokunmatik tuş, LG şirketinin bize kazandırdığı kasa arkasında bir konsept ile oturtulmuş olarak dikkat çekiyor. Dolayısı ile ilgi çekici bir cihaz.

Sony Xperia L2 Fiyatı

Fiyatı ile alakalı olarak CES 2018 kapsamında da ne yazık ki bir açıklama gerçekleştirilmedi. Yakın bir zaman dilimi içerisinde orta segment bu cihaz ilgi çekecek gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir