Kapat
İnceleme 0

Dell Inspiron 7577 Hakkında Her Şey

77.4% Ortalama Puan

Dell Inspiron 7577

Dell Inspiron 7577 hakkındaki tasarımsal ve teknik bilgilerden bahsedeceğiz. Ayrıca cihaz hakkında fiyat bilgisine artı ve eksi yönlere de bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Tasarım
%70
Teknik Özellikler
%80
Batarya Kapasitesi
%67
Dayanıklılık
%87
Fiyat / Performans
%83

Türkiye’de en çok kullanılan bilgisayar markalarından biri olan Dell dünyada da çok fazla kullanıcıya sahiptir ve günümüzde üçüncü en büyük bilgisayar üreticisi olmayı başarmış durumdadır. Pek çok kullanıcı tarafından önerilen bu bilgisayar markasının işini özenle ve başarılı bir şekilde yaptığını söyleyebiliriz. Ülkemizde performansından çok servis başarısı konuşulan Dell, oyuncular için de farklı özelliklere sahip kaliteli bilgisayarlar üretmekte. Bu bilgisayarların en yeni ve en başarılarından biri olan Dell Inspiron 7577 herkesin beğenisini toplamış bulunmakta.

Dell Inspiron 7577 Tasarımı

İlk olarak bilgisayarın kapağında ve gövdesinde kullanılan malzemelerden bahsetmeliyiz. Alüminyum taklidi olan ve sert bir plastik madde kullanılan bu cihazın oldukça sağlam olduğu söylenebilir. Kapak tasarımı oldukça sade olan Dell Inspiron 7577 elit bir görünüme sahip. Kapağı açıldığında kullanım konusunda hiçbir sorun çıkarmayacak konforlu bir klavye karşımıza çıkıyor. Bu klavye oyuncuların kullanımına da gayet uygun olarak tasarlanmış. Ancak 2.65 kilogram ağırlığında olan bu cihaz oyuncu bilgisayarına göre biraz ağır kalıyor.

15.6 inç boyutunda ve 1920×1080 ekran çözünürlüğüne sahip Dell Inspiron 7577 bu özellikleri sayesinde film izlerken ve oyun oynarken iyi bir görüntü kalitesi elde edilmesini sağlıyor. Ekranındaki yansımasız yüzey sayesinde de güneş ışığı parlamalarından olumsuz etkilenmiyor. Ayrıca Üç adet USB portu bulunan cihazda HDMI girişi ve SD kart okuyucu da mevcut.

Dell Inspiron 7577 Donanımsal Özellikleri

Dell Inspiron 7577 kullanıcılara 8 GB RAM ile birlikte sunuluyor. Bu RAM’lerin hızı 2400 mHz olarak belirlenmiş. Oyun bilgisayarlarının vazgeçilmez ekran kartlarından biri olan GTX 1050 Ti da bu cihazda yer almakta. 4 GB olan bu ekran kartının yanında dahili grafik kartı olarak Intel HD Graphics 630 da yer alıyor. 1 TB bir depolama alanına sahip olan bu cihazı aldığınız taktirde işletim sistemini kendiniz satın almanız gerekiyor. Ayrıca bilgisayarda 128 GB SSD de yer alıyor. Cihazın fiyatı ise 4598 Türk Lirası olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir