Elektrikli Cadillac Araba İncelemesi

84.8% Ortalama Puan

Elektrikli Cadillac Araba

Elektrikli araçları üreten otoriter firmalardan biri Tesla firmasıdır ancak Benzinli araçlarda dünyanın en iyi arabalarının üreten Cadillac yeni bir elektrikli araba üretme projesini hayata geçiriyor.

Tasarım
%89
Şarj Süresi
%90
Donanım
%90
Batarya
%90
Üretici Firma
%100
Fiyat
%50

Elektrikli araçları üreten otoriter firmalardan biri Tesla firmasıdır ancak Benzinli araçlarda dünyanın en iyi arabalarının üreten Cadillac yeni bir elektrikli araba üretme projesini hayata geçiriyor. General Motors ile ortaklaşa çalışan Cadillac maliyeti oldukça yüksek olan çok popüler bir elektrikli araç geliştiriyor. Reuters haber ajansına göre elektrikli otomobil pazarında en iyi araçları isteyen kitleye hitap etmesi beklenen firmanın Tesla’yı sollayacağı yönünde iddialar var…

Chevrolet de Elektrikli Araç Üretmişti

Daha önce Chevrolet Volt adı altında elektrikli bir araç modeli daha piyasaya sunulmuştu fakat araç pahalı olduğu için pek fazla tutulmamıştı. Bütçe konusunda Tesla’dan daha ucuza ve performans açısından daha iyi araç üreten firma yok gibi… Fakat Cadillac bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor. Firma hem hibrit araç hem de tamamen elektrikli araç üretiyor,  fakat elektrikli araç Chevrolet’in girişimi başarısız olmuştu çünkü Tesla arabalarının neredeyse 2 katı fiyatla araç satmaya çalışan şirket arabaları ilgi görmemişti. 76000 dolara müşteri bulamayınca fiyatı 50 bin dolara düşüren Chevrolet 2016 yılında talep olmadığı için bu arabanın seri üretimini durdurmuştu.

Cadillac tamamen elektrikli araç üretecek

Tamamen elektrikle çalışacak olan Cadillac elektrikli aracı ile ilgili teknik ayrıntılar tam olarak netleşmese de hibrit yerine tamamen elektrikle çalışan motor üretimini gerçekleştirdiği yönünde haberler var. Şu anda Norveç’teki araçların %40 oranında tamamen elektrikli araçlardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde dizel ve benzin ile çalışan araçlar karbon emisyonları hava kirliliği ve dengesiz yakıt fiyatları nedeniyle yerini elektrikli araçlara bırakıyor. Elektrikli araçlarda çok büyük bir pazar payı var en iyi aküleri en kısa sürede şarj edilebilen sistemlerle donatan ve uygun fiyata elektrikli araç üretimini gerçekleştiren bütün firmalar bu pastadan payını fazlasıyla alacak.

Norveç’te Elektrikli Şarj İstasyonları Kuruldu Bile

Sadece Norveç’te Oslo kentinde araçlar için kablosuz şarj istasyonları kurulması ve yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Böylece elektrikli araçların aküleri daha hızlı ve daha rahat bir şekilde şarj edilebilecek. Fransa’da da 2023’ten sonra fosil yakıtlarla çalışan araç üretimine son verilecek. Şu anda dizel ile çalışan trenlerin de terk edilmesi an meselesi… Özetle dünya elektrikli araçlara yöneliyor. Pazarı sadece Tesla’ya bırakmak niyetinde olmayan Cadillac bakalım yeni elektrikli aracı ile Tesla’yı alt edebilecek mi?