Google Allo Sesli Mesajları Metne Çevirmeyi Başaracak

Google Allo

Rekabet ortamının doruk noktalara çıktığı şu günlerde Google Allo projesi, aslında şirketin hızlı bir şekilde sektöre girmesi adına etken adımlardan birisi oldu. Anlık mesajlaşma uygulaması olarak çıkarılan Allo, birçok uygulamaya rakip olarak geldi. WhatsApp bu uygulamaların başında geliyor. Uygulama kısa vadede ilgi gördü ve yeni özellikler ile fark yaratmayı hedefliyor.

WhatsApp uygulamasında ki bütün seçenekleri bizlere sunan Google Allo, sesli mesajlaşma özelliğini çok daha ideal bir şekilde sizlere sunuyor. İyi ses kalitesi ve düşük boyut, uygulamanın en ideal seçeneklerinden birisi olarak yine dikkat çekti. Şimdi ise mükemmel ötesi bir güncelleme geliyor.

Google Allo Sesli Mesaj Güncellemesi

Google Allo Artık Sesli Mesajları Metne Çevirecek

Sohbet uygulamaları içerisinde yeni bir soluk olarak nitelendirilen Google Allo, artık uygulama içerisinde ki sesli mesajları tek bir tıklama ile metne çevirecek. Gelen sesli mesajın üzerine basılı tutarak “METNE ÇEVİR” butonuna bastığınız an itibari ile hemen ses dosyasının alt kısmında metin halini sizlere sunacak. Google, ses algılama sistemlerinde boyut atladı da diyebiliriz sanırım.

Bu güncelleme, aslında sürekli sesli mesaj atılan gruplarda sesi dinleyemeyen kişiler için çok ideal çözümlerden birisi olacak. Daha yeni güncellemeler ile birlikte WhatsApp için en ciddi rakiplerden birisi olmayı hedef haline getirdi Google. Bu uygulamaya dönük atacağı adımları merak ile bekliyoruz. Sitemiz içerisinde güncel olarak bu seçenekleri takip edebilirsiniz.