Google Chrome 65 Resmen Yayınlandı

Google Chrome 65

Yeni bir atılım olarak çıkan ve ciddi yenilikleri de içeren Google Chrome 65 tarayıcı geliştirici sürümü resmen yayınlandı. Web tarayıcıları konusunda son dönemde ciddi yenilikler söz konusu olmuştur. Chrome, bildiğimiz gibi çıkarıldığı gün itibari ile tüm tarayıcı modellerini kısa süre içerisinde geçmeyi başardı ve adından söz ettirdi.

Firefox Quantum, çıkarıldıktan sonra Chrome kullanma oranlarını çok ciddi anlamda etkiledi ve bir düşüş meydana geldi. Şahsen ben bile bu haberi sizlere sunarken Firefox Quantum kullanıyorum. Gerçekten hızlı ve verimli bir tarayıcı. Bunun üzerine Google, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı tarayıcı modelini internet üzerinde resmen tanıttı.

Google Chrome 65 Geliştirici Sürümü Olarak Paylaşıldı

Faydalı bir tarayıcı olarak geliştirildiğini söyleyebiliriz. Her sekmeyi ayrı ayrı işlem olarak çalıştıran ve çökmelerin önüne geçen Chrome, kaynak tüketimini kontrol altına aldı. Kaynak tüketiminin kontrol altına alınması, en büyük yenilik ve en kaliteli özellik olacak.

Bununla birlikte materyal bir tasarım arayüzü kısa süre içerisinde kendisini net bir şekilde gösterdi. Kısacası arayüzü de dahja gelişmiş bir hale geldi diyebilme şansına sahibiz. Chome, her geçen gün daha geniş kitlelere yayılıyor ve adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Bu neden dolayısı ile bu yeni sürüm ile alakalı geliştirici notlarını da sizlere sunma yoluna gideceğiz. Merak ettiğiniz tüm seçenekleri sizlere sunma yoluna da gideceğiz.