Kapat
Google Flutter
Haberler 0

Google Flutter Kod Editörü MWC 2018’de Duyuruldu

Google şirketinin mobil uygulamacıları düşünerek geliştirdiği Google Flutter kod editörü resmen MWC 2018’de herkese tanıtıldı. Yeni nesil bir oluşum olarak dikkatleri çektiğini biliyoruz. Yazılımcılar, zaman içerisinde kod yazma konusunda son derece ileri yönelik adım atma yoluna gittiler. Hızlı kod yazanlar için editörlerin niteliği de çok önemlidir.

Google Flutter özellikleri itibari ile de ciddi şekilde fark yaratıyor. Önizleme penceresi, özelleştirilebilir arayüzü de yine dikkat çekiyor. iOS ve Android işletim sistemleri için uygulama geliştirme konusunda en ideal yazılım sistemlerinden birisi olacak.

Açık Kaynak Kodlu Bir Uygulama

Açık kaynak kodlu, geliştirilebilir bir yazılım modeli olması nedeni ile kısa süre içerisinde fark yarattı. Türkiye genelinde elimizden geldiğince bu seçenekler üzerine eğiliyoruz. Adobe şirketinin geliştirdiği Brackets, eklenti desteği ile de ciddi şekilde dikkat çekiyordu.

Google Flutter, aslında esas olarak bu sistemi ciddi anlamda ön planda tuttu. Önizleme paneli ile birlikte gelen bu sistem, sizlere kodu yazarken aynı anda istediğiniz bir frame cihazda önizleme imkanı sunuyor. Dolayısı ile Google şirketi farklı alanlarda adından söz ettiriyor diyebiliriz.

BETA Sürümü Testleri Devam Ediyor

Google şirketi, MWC 2018 kapsamında programa dair detayları açıkladı. Mobil geliştiriciler için son derece pratik bir sistem olduğu açıklandı. An itibari ile BETA sürümü denemelerinin son aşamalarına gelindiği de açıklandı. Yakın bir zaman içerisinde ücretsiz olarak kod geliştiricilere sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir