Grammy Ödüllerinde Google ve Apple Reklamları Çarpıştı

Google ve Apple Reklamları

Dünyanın gözünü diktiği organizasyonlardan olan Grammy ödülleri kapsamında Apple ve Google reklamları ciddi anlamda kapıştı. Teknoloji sektörünün iki dev markası, muazzam videoları ile insanları kendisine hayran bıraktı. Organizasyon kapsamında iki marka da kendi reklamlarını sundu. Konsept olarak iki marka da farklılık yaratmayı seçti.

Nitekim iki reklam arasında da bir şekilde toplumsal olayları analiz edebilme şansına sahip olduk. Dolayısı ile ortaya çıkan seçeneklerin niteliğini de iyi analiz edeceğiz. Şimdi lafı uzatmadan sizlerle reklamları paylaşmak istiyoruz.

Apple – iPhone X Animoji Reklamı

Apple şirketi, yeni nesil telefon modeli iPhone X için geliştirmiş olduğu özelliklerden birisi olan ANİMOJİ reklamını sundu. Yüz hatlarınızı baştan sona algılayarak hareket eden bu reklam sisteminde son derece sempatik bir reklam çekildi. Öyle ki gecede oldukça fazla ilgi gördü.

Google – Pixel 2 Reklamı

Google şirketi de yeni nesil akıllı telefonu olan Pixel 2 reklamı ile karşımıza çıktı. Ancak bu reklamda telefonu ya da herhangi bir özelliğini dikkate çıkarmadı. Google, reklamında biraz daha sosyal mesaj verme yoluna giderek Apple şirketini bu anlamda acayip şekilde solladı.

Google, hazırladığı reklamda Pixel 2’nin iyi bir telefon olduğunu göstermek yerine artan intihar oranlarına vurgu yapmayı seçti. Dolayısı ile insanların yarasına parmak basmak ile birlikte reklamın başında sadece telefon modelinin ismini geçirdi. Google şirketini bu anlamda sonuna kadar tebrik ettiğimizi belirmek gerek.