Kapat
İnceleme 0

HP Omen 15 Teknik ve Tasarımsal Detayları

HP’nin oyun severler için oluşturup piyasaya sürdüğü HP Omen 15 hakkında birçok teknik ve tasarımsal detaya, performans konusundaki görüşlere ve fiyatına bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

HP’nin sansasyon yaratan Omen serisi ilk olarak geçtiğimiz sene piyasaya sürülmüştü. Bu seri oyun bilgisayarı ya da laptopu kullanmak isteyenlerin oldukça dikkatini çekmiş ve beğenisini kazanmıştı. HP’nin tekrar adından söz ettirmesini sağlayan bu seri, şık tasarımlar ve kaliteli oyun deneyimi sayesinde sektörde zirveyi zorlamaya başladı. HP Omen 15 bu seride yer alan oyun laptoplarında orta segmentte yer alıyor. Buna rağmen işlemci, RAM ve ekran kartı özellikleri sayesinde iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

HP Omen 15 Tasarım Özellikleri

HP’ni her laptop ve kasa tasarımında olduğu gibi HP Omen 15 modelinde de sade ve modern bir tasarım göze çarpıyor. Kapak dizaynı da diğer laptoplarla karşılaştırıldığında oldukça özgün ve şık bir tasarıma sahip. Kapağın üstünde “X” teması ve Omen logosu bulunması ve bu bölgelerin de kırmızı ve siyah renklerle canlandırılması tasarımın kalitesini ortaya çıkarmış. X temasının kapakta oluşturduğu alanlar karşılıklı olarak plastik ve karbon fiber olarak dizayn edilmiş. Kapağın en altına ise kırmızı büyük harflerle “OMEN” yazısı işlenmiş.

HP Omen 15 15.6 inç ekrana sahip olmasına rağmen daha büyükmüş gibi görünmekte. Bunun sebebi ekranın oldukça kalın bir çerçeveye sahip olması. Bu özellik her ne kadar kullanıcılar tarafından sevilmese de HP firması maksimum sağlamlık için çerçevenin bu kalınlıkta olması gerektiğini vurguluyor. HP Omen 15 klavyesine bakıldığında bile bir oyuncu laptopu olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. WASD tuşlarının kırmızı ve parlak harfli olmasına rağmen diğer tüm tuşların siyah ve kırmızı harfli olması bilgisayarın amacını açıklar nitelikte.

HP Omen 15 Teknik Özellikleri

HP Omen 15 2.8 GHz işlemci kapasitesine sahip 4 çekirdekli i7-7700HQ işlemci ile gelmesi ve işlemci kapasitesinin 3.8 GHz’e kadar artırabilmesi oyunlarda oldukça iyi bir deneyim yaşanmasına olanak sağlıyor. Bununla birlikte 16 GB DDR4 2400 mHz RAM ve Nvidia GTX 1060 donanımlarına sahip olan HP Omen 15 oyun bilgisayarı olmanın hakkını verecek gibi görünüyor. Windows 10 işletim sistemiyle ve 1TB hard diskle gelen HP Omen 15’in fiyatı 4.199 TL olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir