Huawei Nova 5i İncelemesi

86% Ortalama Puan

Huawei Nova 5i İncelemesi

Huawei Nova 5i yeni bir telefon modeli olmasına karşın yeni işlemci ya da yeni bir donanım barındırmıyor. Mali g51 ve Kirin 710 mobil platformu taşıyan telefon, 4 GB ram donanımı ile çalışacak.

Tasarım
%84
Çözünürlük
%87
Donanım
%88
Batarya
%86
Kalite
%89
Fiyat
%82

Huawei Nova 5i yeni bir telefon modeli olmasına karşın yeni işlemci ya da yeni bir donanım barındırmıyor. Mali g51 ve Kirin 710 mobil platformu taşıyan telefon, 4 GB ram donanımı ile çalışacak. Ayrıca dahili alan, ek SD slotu ve 64 GB alan barındırıyor.

Huawei Nova 5i Teknik Özellikleri

Telefon çözünürlüğünün ise 2310 x 1080 p olması da iyi bir özellik. Batarya özelliğine baktığımızda Huawei Nova 5i 3900 mAh kapasitede batarya taşıyor. Bazı versiyonları se 3300 mAh batarya taşıyor ki bu versiyonlar daha ucuz… Telefonun ekran boyutunu 6,39 inç olarak seçen firma, ön kısımda LCD paneli delip geçecek bir selfie kamera yerleştirmiş.  3 adet kamerası bulunan cihazın 32 MP  ön kamerası var ve 16 MP 5 ve 2 MP çözünürlükte kameraları var. Cihazda hızlı şarj için USC-C tipi bağlantı yok. Neden buna yer verilmemiş bilinmiyor.

İyi haber, az bellek alanı telafi edecek 512 GB ek SD kart desteklemesi ki  bu kart da oldukça pahalıdır. Yine makine çift SIM desteği de barındırıyor. Parmak izi sensörü gelişmiş ve sizi bekletmeden güvenliğinizi sağlayacak. Cihazda yine standart telefonlarda olduğu gibi 3.5 mm jak sesi daha iyi alabilmeniz ve stereo kulaklık için takılmış. Telefonun diğer rakip markalara göre, aşırı bir üstünlüğü yok. Orta halli bir telefon modeli. Yorumcular, telefon fiyatının rakiplerle karşılaştırıldığında daha yüksek olduğunu söylüyorlar.  Sadece ön kamerasının 32 MP olması selfie çekimlerle çok uğraşanların beğeneceği bir özellik.  Otofocus ve 4616 x 3464 p kamera çözünürlüğü harika olabilir. Temmuz ortalarında bu telefon modeli satışa çıkarılacak.