Instagram Son Görülme Özelliği ile Karşınızda

Instagram Son Görülme Özelliği

Mark Zuckerberg ve ekibi, yaptığımı bir güncelleme ile Instagram son görülme özelliği ile alakalı detayları sundu. Whatsapp ile dünya genelinde benimsenen bu sistem, zaman içerisinde Facebook hizmetlerine de eklendi. Mark Zuckerberg, zaman içerisinde Whatsapp ve Instagram sistemlerini satın aldı. Dolayısı ile bu sistemlerdeki özellikleri tüm şirketlerinde resmi olarak uygulamaya da başladı diyebiliriz.

Son görülme özelliği ile alakalı olarak detaylar internet üzerinde yayınlandı. Birçok kesimin onayladığı bir özellik olmasa da artık Instagram DM sistemleri de güncellendi. Dolayısı ile sevgililer için özellikle sıkıntılı bir sürecin ortaya çıkacağı yeni güncelleme.

Instagram Hareket Durumu

Instagram Hareket Durumu Özelliği Adı ile Geldi

Hareket durumu ismi ile karşımıza çıkan bu seçenek, kısa süre içerisinde adından söz ettiriyor. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere DM kısmında Instagram’da ki hareketlerinizin hangi süreçte meydana geldiğini tüm kullanıcılar görebilecek. Bu gibi özellikler, özellikle sevgililer için sıkıntılı bir süreç anlamına geliyor.

Ancak yine de en ideal seçeneklerden birisi de bu özelliği kapatabiliyor olmanız. Dolayısı ile aşağıdaki resimde de bunun örneğini görebilme şansına erişeceksiniz.

Dilerseniz Özelliği Kapatabilirsiniz

iOS işletim sisteminde aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan bu güncelleme de AYARLAR kısmında özelliği kapatabilirsiniz. AYARLAR kısmına girerek HAREKET DURUMUNU GÖSTER butonu ile bu özelliği kapatırsanız başkalarının da aktif olduğu süreyi göremezsiniz. Dolayısı ile kapatırken ya da açarken bunları biraz düşünmek gerek.