Kapat
Mobil 0

Intel’den Çift Ekranlı Dizüstü Prototipi : Tiger Rapids

İşlemci devi Intel’den günümüz bilgisayarlarına bakışı değiştiren çift ekranlı dizüstü prototipi : Tiger Rapids!

İşlemci denilince akla gelen ilk şirket olan Intel, uzun süredir aktif olarak bilgisayar pazarında yer almıyordu. Daha öncesinde kendi adını taşıyan dizüstü bilgisayar modelleri pazarda kabul görmeyen Intel için bu durum çok yakında değişebilir. Teknoloji dünyasının en önemli fuarlarından birisi olan Computex 2018 fuarında Intel, Tiger Rapids adında yeni dizüstü bilgisayar prototipini gösterdi. 

Tiger Rapids Özellikleri!

Computex 2018 fuarında Intel, Tiger Rapids adında yeni bir konsept bilgisayarını paylaştı. Şimdilik prototip aşamasında olan Intel’in yeni dizüstü bilgisayarında çift ekran bulunuyor. Lenovo ile Asus’un çift ekranlı dizüstü bilgisayar tasarımlarına benzeyen bir tasarıma sahip olan Tiger Rapids, Asus ve Lenovo’nun modellerinin aksine bir ekranda LCD ekran kullanırken diğerinde ise E-Ink kullanıyor. 7.9 inç boyutunda iki ekranla gelen Tiger Rapids, Windows 10 işletim sistemiyle birlikte geliyor. 

Intel Ekran Kartı Üretimine 2020 Yılında Resmen Giriyor

Lenovo’nun YogaBook modelinde de denenen E-Ink ekran Intel’in dizüstü bilgisayar prototipinde iyileştirilmiş durumda. Beraberinde gelen kalem ile birlikte kağıda en yakın yazma ve çizme deneyimi sunan Tiger Rapids LCD ekranı üzerinde ki deneyimi siyah beyaz olarak E-Ink ekrana taşıyabiliyor. 

Çıkış Tarihi Henüz Belli Değil!

Dikey bir yapıya sahip olan Intel’in prototip bilgisayarı son teknoloji bir ajandayı andırıyor. Ortasında bulunan menteşeler ise ajanda yapısını iyice pekiştiriyor. Ne zaman tanıtılacağı ve fiyatının ne olacağı bilinmeyen Intel’in yeni dizüstü bilgisayarının gücünü “Kaby Lake Y” işlemciden alması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir