iOS 11.1 Özellikleri

IOS 11.1 Özellikleri Nelerdir

İOS 11.1 Özellikleri: Durum Çubuğu ve Kilit Ekranı Kamera Animasyonu

Bir yandan olumlu tepkiler alırken, bir yandan da sert eleştirilere maruz kalan iOS 11.1 nihayetinde birçok Apple kullanıcısı ile buluştu. Yeni yeni özellikleri ve farklı tasarımı ile Apple kullanıcılarını fazlasıyla şaşırtmakta olan iOS 11.1, söz konusu sürümü beta sürüm olarak yayınladığını duyurmuştu. Yeni özelliklerinin olmasının ve farklı bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkan Apple, buna karşılık ahım şahım bir yenilik yapmadı demek mümkün.

Durum çubuğu ve kilit ekranı kamera animasyonlarında önemi değişikliklere yer vermeyen Apple, bu konuda sadece animasyonlar üzerinde değişiklik yaparak, kullanıcılarını pekte fazla şaşırtmadı. Bazı Apple kullanıcılarının ise bu konuda sorun yaşadıkları ve cihazlarında yavaşlama tespit ettikleri, güncellemeye karşı verilen tepkilerden biri olarak karşımıza çıktı.

İOS 11.1 Özellikleri: Touch Menüsü

Yeni iOS 11.1’de Touch menüsüne birtakım yeni özellikler eklenirken, bu özelliklerin farklı sembollere kavuştuğu da görüldü. Bu yeni işlemler, kullanıcılar tarafından iyi bir şekilde karşılanırken, bazı kullanıcıların ise bu yeniliklerin gereksiz olduğu yönünde yorum yapması, forum siteleri üzerinde dikkat çeken bir diğer noktaydı.

iOS 11 Hataları

İOS 11.1 Özellikleri: Uygulamalar Arası Geçiş

Gelen bildirimlere dokunulması sonucunda uygulamalar arasında yapılan geçişin de farklılaştığı iOS 11.1’in yeni özelliklerinden biri olarak öne çıktı. Ekrana gelen bildirime dokunduğunuz andan itibaren, önceki sadece geçişe göre biraz daha canlı ve aynı zamanda da hareketli bir geçiş imkanı tanımış oldu.

İOS 11.1 Özellikleri: Gruplara Göre Emoji

Sürekli olarak emojiler ile kendini ifade edenleri de düşünen Apple, bu konuda yapılan emoji önerilerinde de bir düzenlemeye gitmiş. Yapılan yeni iOS 11.1 güncellemesi ile her gruba göre farklı emoji önerilerinin olduğunu görebilmek mümkün. Bu öneriler sayesinde bir yandan emoji atarken dakikalarca arama derdine bir son verilmiş diyebiliriz. Genel olarak anlatmak gerekirse yeni iOS 11.1 güncellemesi ile pekte önemli değişiklikler yapmayan Apple, genel anlamda güncellemesinde görsel öğelere daha çok önem vermiş gibi görünüyor. Gerçekleşen bu yeni durumun performans açısından bazı cihazları yavaşlatması, haliyle kullanıcıların çeşitli şekillerde tepkilerini ifade etmelerine neden oluyor.