90% Ortalama Puan

iPhone X Detaylı İncelemesi

Son günlerde adından sıkça söz ettiren iPhone X modelini, sizler için en ince ayrıntısına kadar inceledik.

Tasarım
Ekran
Kamera
Donanım
Batarya
Dayanıklılık
Fiyat

iPhone X Detaylı İncelemesiyle Karşınızdayız

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz iPhone X modeli, tüm dünya genelinde başarılı bir statü kazandı. Fiyatıyla ve yepyeni özellikleriyle adeta tüm dünyada yankı uyandırmayı başaran iPhone X modelini, sizler için en ince detaylarına kadar inceledik. Peki meşhur iPhone X modeli, bakalım kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak?

iPhone X Tasarım Özellikleri

iPhone X modeli, 5.8 inç ekran büyüklüğüne sahip. Aynı zamanda 2436 x 1125 piksel çözünürlük barındıran cihaz, adeta ‘’Harika Özellik’’ başlığını hak ediyor diyebiliriz. Cihazın üst kısmında bulunan ufak bir parça haricinde, tamamen çerçevesiz bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Üstte bulunan parça da, FaceID özelliği için gerekli sensörleri barındırıyor. Ekran – kasa oranına baktığımızda ise, %83’lük bir oranla karşı karşıya geliyoruz. Bu oran da, Apple ürünleri arasında bu zamana kadar değerlendirilmiş en yüksek oran diyebiliriz. Aynı zamanda arkasında çift kamera barındıran iPhone X, diğer modellerden biraz farklı olmuş. Çünkü çift kameralar diğer cihazlarda yan yana konumlandırılırken, X cihazında üst üste hizalanmış bir durumda.

iphone_x_1

iPhone X Kamera Özellikleri

iPhone X modelinin kamera özellikleri biraz düşük görünse de, diyafram değerleri bu durumu tamamen kurtarıyor diyebiliriz. Cihazın arka kısmında bulunan 12+12 MP çift kamera, f/1.8 ve f/2.4 diyafram değerlerini barındırıyor. Ön kısımda bulunan kamera ise 7 MP kalitesinden oluşurken, f/2.2 diyafram değerine ev sahipliği yapıyor.

iPhone X Donanım Özellikleri

iPhone X modelinin donanımsal özelliklerine baktığımızda, iPhone 8 modelinden pek bir fark göremiyoruz. Yeni iPhone X modeli, üzerinde parmak izi koruyucu sensör barındırmıyor. Bunun yerine son teknoloji FaceID, yani yüz tanıma teknolojisi kullanılmış. Tabii ki bu teknoloji için de bazı önlemler alınmış. Yeni sensör, kullanıcıların resimlerinin gösterilmesinde açılmayacak ve kullanıcıyı bizzat canlı olarak görmek isteyecek. Bu durum da, güvenlik açısından kullanıcıları biraz daha rahatlatıyor diyebiliriz. 3 GB RAM alanıyla birlikte gelen cihaz, 64 ve 256 GB dahili depolama seçenekleri barındıracak. Aynı zamanda iOS 11.1 işletim sistemini alan cihaz, 2716 mAh Li-ON batarya gücüyle karşımıza çıktı.

iphone_x_2

iPhone X Türkiye Satış Fiyatı

iPhone X modelinin tanıtımında kısa süre sonra, Türkiye fiyatı da açıklandı. Cihaz ülkemiz hesabıyla yaklaşık 6.100 TL’den alıcısını bekleyecek. İlerleyen tarihlerde ülkemizdeki satış potansiyelini de yakinen takip edebileceğiz.

iPhone X Sistemsel Özellikler

Ekran: 5.8 İnç – OLED – HDR Sonsuz Ekran

Boyutlar: 143.6 x 70.9 x 7.7mm

Net Ağırlık: 174 Gram

İşlemci: Bionic A11 İşlemci

Grafik Birimi: Apple GPU

İşletim Sistemi: iOS 11.1

Depolama Alanı: 64 – 256 GB

RAM: 3 GB

Arka Kamera: 12+12 MP – f/1.8 ve f/2.4 Diyafram

Ön Kamera: 7 MP – f/2.2 Diyafram

Batarya: Li-On 2716 mAh

Fiyat: 6.100 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir