Kapat
iPhone X
Haberler 0

iPhone X İncelemesi

91% Ortalama Puan

iPhone X

Gerek kasa tasarımı ve gerekse özellikleri ile birlikte mükemmel bir cihaz. Özgün tasarımı bir kenara, iOS'un ileri seviye özellikleri ile desteklenmiş olması ayrıca mükemmel bir seçenek olacak.

Tasarım
%95
Teknik Özellikler
%90
Stabilizasyon
%90
Dayanıklılık
%95
Fiyat
%85

Dünya teknoloji piyasasında büyük yankı uyandıran akıllı telefon modeli iPhone X incelemesi ile karşınızda olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Cihazı enine boyuna hep birlikte analiz edecek, avantajları ve dezavantajları üzerinde duracağız. Hatta gerekirse birkaç kıyaslama da yapmanın sizi aydınlatacağına inanıyorum. Şimdi cihazın teknik özelliklerine daha yakından bakarak fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

iPhone X İncelemesi

iPhone X Teknik Özellikleri

Oldukça donanımlı ve bir o kadar da kaliteli. iPhone standartlarının tamamen dışında bir deneyim. Steve Jobs prensiplerinden eser kalmadı artık. Teknik detaylar aşağıdaki gibidir;

  • Ekran: 5.8 inç OLED 1125 x 2436 Kapasitif Ekran
  • Mobil İşlemci: Apple A11 Bionic
  • Grafik İşlemcisi: Apple M11
  • RAM Bellek: 3 GB
  • Dahili Depolama Kapasitesi: 64 GB ve 256 GB Seçenekleri
  • Arka Kamera: Çift 12-megapiksel f/1.8 ve f/2.4, 2x optik zum OIS, 60 fps 4K video kayıt, Portre Modu
  • Ön Kamera: 7-megapiksel f/1.7
  • Mobil İşletim Sistemi: iOS 11

iPhone X Tasarımı

iPhone X Tasarımı

Mükemmel ötesi bir cam kasa tasarımına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gri ve beyaz olmak üzere iki ayrı renk seçeneğini bizlere sunuyor.

Cihazın en mükemmel yanlarından birisi de tamamen ekran olması. Yani klasik iPhone modellerinde gördüğümüz Touch ID dokunmatik tuş alanı vs. bu cihazımızda yok. Cihazın parmak izi sensörü yanda. Dolayısı ile tamamen ekran olan bir cihazdan bahsediyoruz.

iPhone X Fiyatları

Apple şirketinin her ürününde olduğu gibi bu modelinde de fiyat doruk noktalarda. Hatta baya baya arşa değdi. Günümüz pazarında 64 GB kapasiteli modeli 5500 TL dolaylarında peşin olarak satılmaktadır. 256 GB modeli ise 6800 TL dolaylarında bir fiyat ile satılmakta.a

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir