iPhone X Görücüde

iPhone X

iPhone X Telefonu Görücüye Çıktı

Apple 12.08.2017 tarihinde gece gerçekleşen lansman tanıtımı sayesinde dünya gündemine oturmayı başardı. Uzun zamandan beri beklenen ve herkesin ilgi çerçevesinde katılım sağladığı telefonlardan iPhone X birçok özelliği ve hoş tasarımı ile görücüye çıktı. Dün akşam gerçekleşen ve Apple Park’da meydana gelen lansmanda herkesin merakla beklediği iPhone X telefonu da tanıtıldı. Tahmin edilen ve sızan bilgiler doğru olurken bazı özellikleri ise; kullanıcıları ne yazık ki pek fazla tatmin edemedi. Son derece kullanışlı olsa da bazı özellikleri ile olumsuz anlamda şaşkınlık oluşumuna neden olan bir lansman yaşandı.

iPhone X

iPhone X Telefonu Özellikleri Resmen Belli Oldu

Dün gece saatlerinde gerçekleşen Apple lansmanı sayesinde tanıtılan iPhone X telefonu için özellikler resmi bir şekilde açıklandı. Sızan bilgilerin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle telefon kablosuz bir şekilde şark olabiliyor. Şarj olması için de AirPower adını verdikleri bir cihaz kullanılıyor. Böylece kablo sorunu yaşamadan telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. iPhone X adındaki telefon lansman boyunca iPhone 10 adı ile hitap edildi. 10 yıllık Apple geçmişini biraz daha öne çıkarmak amacı ile yapılan bu tabirle birlikte  telefonun diğer özellikleri de açıklandı. Yüz tanıma sistemi en belirgin özellikleri arasında. Telefonda yer alan Home tuşları ise; iPhone X telefonunda tarihe karışarak bir yenilik ortaya çıkıyor.

iPhone X

iPhone X AirPower ile Kablosuz Şarj Oluyor

Apple şirketi iPhone telefonları ve diğer Apple ürünleri için yeni bir devrim getirdi. Sağladığı özellikler sayesinde kablosuz şarj olabilen iPhone X için bir şarj matı oluşturuldu. Lansmanda tanıtıma çıkan tüm ürünleri aynı anda vakit kaybetmemek için tek bir matta doldurma imkanına sahip olacaksınız. AirPower adını verdikleri şarj matı sayesinde hemen şarjınızı doldurabileceksiniz. iPhone X şarj dolum süresi de yapılan tanıtım da açıklandı. Şarjın %50 oranı yaklaşık 30 dakikalık bir zaman dilimi dahilinde dolmuş oluyor. Airpower bu yönden hem kablo açısından, hem de zaman açısından büyük kazanç sağlaması ile dikkat çekiyor. iPhone X alacak AirPower sayesinde kolaylık elde edecek.

https://www.youtube.com/watch?v=mW6hFttt_KE

iPhone X Satış Fiyatı Açıklandı

Dün lansman çerçevesinde tanıtılan ve AirPower sayesinde kablosuz şekilde şarj dolabilen iPhone X telefonunun satış fiyatı hakkında da açıklamalar yapıldı. Başarılı ve çok fazla sipariş alan telefon 999 Dolar’lık bir etiket taşıyacak. Bu da günümüzdeki Dolar fiyatından değerlendirmeye alındığında yaklaşık olarak 4.500 ile 5000 TL arasına tekabül etmektedir. Türkiye’ye gelmesi beklenen ve iPhone telefonların hasta olan kişilerin bu parayı hiçbir acıma duymadan verebileceği de gelen yorumlardan anlaşılıyor. Telefonun özellikleri ve dikkat çeken yapısı da zaten ne kadar değerli olduğunu ve fiyatının sunduğu özellikleri taşımasını ön plana çıkarıyor. Bakalım, Türk teknoloji tutkunları bu fiyat için ne diyecek?

iPhone X Özellikleri

iPhone X Satışı Ne Zaman Başlayacak?

Çerçevesiz yapısı, Face ID özelliği ve hoş tasarımı ile dikkat çekmeyi başaran iPhone X için bazı teknoloji severler ne zaman sonra satışın başlayacağını merak ederek sormaya başladılar. Resmi açıklanan verilere göre; ön sipariş verilen telefon satışları 27 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Yani, bundan sadece 1 ay sonra  ön siparişini veren kişiler telefon raflarında iPhone X, Apple deyimiyle iPhone 10 telefonunu almaya başlayacak. Telefon için asıl satışlar ise; Kasım 2017 döneminde başlayacak. Ön sipariş vermeden gerçek satış tarihinde bu telefonu almak isteyen bireyler 3 Kasım 2017 tarihinde almak için satıcılara başvuruda bulunabilecek.

iPhone X Ayrıntılı Özellikleri

Ekran: 5.8 inç OLED, 1125 x 2436 piksel , 3D Touch, True Tone, 625 nit

Ekran kasa oranı: Yüzde 81.23

Yükseklik: 143,6 mm (5.65 inç)

Genişlik: 70,9 mm (2.79 inç)

Derinlik: 7,7 mm (0.30 inç)

Ağırlık: 174 gram (6.14 ons)

İşlemci: Apple A11 Bionics, tümleşik M11 yardımcı hareket işlemcisi

RAM: 3 GB RAM

Depolama: 64 ve 256 GB depolama alanı

Arka Kamera: 12 megapiksel f/1.8 ve 12 megapiksel f/2.4 (OIS destekli) 60 fps 4K, 240 fps 1080p video kaydı

Ön Kamera: 7 megapiksel, f/2.2 diyafram açıklığına sahip, 1080p video kaydı, Face ID kamera

İşletim Sistemi: iOS 11

Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, A-GPS, GLONASS

Suya, Sıçramalara ve Toza Dayanıklılık: IP67