Java 9 Erişime Açıldı

Java 9 Erişime Açıldı Mı

Java 9 Erişime Açıldı Mı?

Programcıların en fazla ihtiyaç duyduğu yazılımlardan bir tanesi olan Java her zaman kendisini yenileyen yapısı ile dikkat çekmeyi başarsa da; 2014 yılından beri takipçilerini bekletmeye devam ediyordu. Yazılım bir türlü güncellenmiyor, bu yüzden de programcılar Java sürümünü yükseltme imkanına sahip olamıyorlardı. En son 2014 yılının Mart ayında gelen güncelleme neticesinde işleri kolaylaşan programcılar 3 seneyi aşkındır yeni güncellemeye beklemeye devam ediyorlardı. Son günlerde gelen yeni açıklama sayesinde programcılar adeta bayram etti ve Java 9 erişime açıldı haberi tüm dünyaya yayılmayı başardı. Uzun bekleyiş artık sona erdi.

Java 9 Erişime Açıldı ve Özellikleri Nelerdir?

  • Proje Ayırma ve Birleştirme Sistemi; Güncellemenin gelmesi sonucunda Java 9’un birçok yeni özelliği de programcılara sunuldu. Sunulan özellikler arasında yer alan proje ayırma ve birleştirme sistemi sayesinde program geliştiren kişiler kendileri oluşturdukları modülleri koda ekleme imkanına sahip olacaklar. Yeni çıkan bu özellik herkesin dikkatini çekmeyi başardı.
  • JShell Özelliği; Java 9 yazılımının yeni özelliğine göre artık oluşturduğunuz kodların tamamını konsolda deneme şansına sahip oluyorsunuz. Böylece kodlarınızda sorun olup olmadığını da test edebilme şansına erişim sağlıyorsunuz.
  • API Yönetimi Değişikliği Özelliği; Java 9 güncellemesi ile gelen yeni özellik aracılığı ile, OS yönetimi kontrolü esnasında daha doğru tercihler yapabiliyorsunuz.
  • Bölümlenmiş Kod Önbelleği Özelliği; Java 9 sayesinde artık hızlı işlemler yapmayı sağlayan kodlarınızı bölümlere ayırarak kontrol ederek oluşturmanıza imkan tanıyan özelliktir.
  • Önceden Derleme Özelliği; Daha sunmadığınız ancak hazırlık aşamasına bulunan kodların AOT derlemeleri için açılış hızında artış meydana geliyor.
  • HTTP 2 İstemcisi Özelliği; Bu özellik sayesinde WebSocket kullanacak, böylece zaman açısından sayfaların açılma süresi kapsamında tasarrug edeceksiniz.
  • Nashorn Ayrıştırıcı API Özelliği; Verimli, hızlı ve aynı zamanda da kaliteli bir JS çalışma sürelerini amaçlayan yazılım Nashorn ayrıştırıcı API özelliği ile geldi.

Programcılar Bayram Etti: Java 9 Erişime Açıldı

Yukarıdaki listemizde saydığımız Java 9 özellikleri ve daha nice imkan sayesinde programcılar adeta bayram etti.