Philips 276E8FJAB İncelemesi

27 ‘’ ölçülerine sahip monitörlerden biri olan Philips 276E8FJAB, geniş IPS ekranı, renk diyagramı ve 1440p çözünürlüğü ile kullanıcıların beklentilerini fazlası ile karşılıyor. Özellikle ofis çalışanlarının, oyun severlerin çok beğendiği titreşimsiz ve mavi ışık filtreli bir monitör olması profesyonel kullanıcılara hitap etmesini sağlamış. 2K çözünürlüğe sahip nadir ekranlardan biri olması, ergonomik tasarıma sahip olup ön ve arkaya 5 – 20 derece kadar yatabiliyor olması monitörün sağladığı artılar arasında yer alıyor.

HDMI, 1.4 display port ve VGA, ses portları monitörün arkasında yer alıyor. Eksik yönü herhangi bir USB portunun monitörde yer almıyor olması. Ancak monitörde 3 Watt’lık 2 adet hoparlör yer alıyor. 178 derece görüş açısı sağlaması tasarımcılar ve profesyonel kullanıcıların aradığı özelliklerden biri. LowBlue Mode özelliği ile mavi ışık filtresini kullanabiliyor, sRGB renk gamutunun yüzde 132 simi karşılayabiliyorsunuz. Bu özellik daha canlı ve daha parlak görüntü elde etmenizi sağlıyor.

1440p özelliği ve 60 Hz görüntü tazeleme hızına sahip olan panel ile AMD FreeSync desteğini bir arada kullanabiliyorsunuz. 4 ms tepkime süresine sahip olması aksiyon oyunları oynayanlar için oldukça cezbedici. Yükseklik ayarının olmaması eksi olarak değerlendirebileceğimiz bir nokta olsa da mavi ışık filtresi ile uzun metinler veya proje tasarımları üzerinde çalışanlar için göz yorgunluğu oluşturmuyor. Göz sağlığınızı koruyan özellikleri ile Philips 276E8FJAB profesyonellere hitap eden bir monitör.