Playstation 5, AMD Ryzen İşlemcileri Kullanabilir

Playstation 5

Yakın zaman içerisinde dedikoduları sıklık ile karşımıza çıkan Playstation 5, AMD Ryzen işlemci modeli ile güçlendirilerek bizlere sunulabilir. Dedikodular tüm hızı ile gelmeye devam ediyor. Bildiğimiz gibi Sony şirketi, zaman içerisinde oyun konsolu konusunda sınırları arşa çıkarmayı başardı. Dolayısı ile insanların beklentileri de bu anlamda çok ciddi boyutlara ulaştı demek yanlış olmaz sanırım.

Playstation 5 haberleri devam ederken şimdilerde AMD Ryzen işlemci modeli ile destekleneceği konuşuluyor. AMD şirketinin özellikle oyun performansı yüksek işlemci modellerini çıkardığını ve bizlere sunduğunu biliyoruz. PS 5 için böyle bir girişim son derece mükemmel seçenekleri beraberinde getirebilir.

AMD Ryzen Denemeleri Tüm Hızı ile Devam Ediyor

AMD şirketinin Ryzen serisi işlemci modelleri ile ne kadar ciddi bir kitle edindiğini az çok hepimiz tahmin edebiliriz. Özellikle de Intel için çok ciddi bir rakip olmayı başardılar ki bu anlamda rekabet çok ciddi durumlara ulaştı demek de yanlış olmaz. PS5 için böyle bir girişim, oyun performansı ve dahili performans için mükemmel seçenekler sunabilir sanırım.

Sony şirketi, an itibari ile işlemci modeli ile alakalı olarak denemelere başladı. Verim alınan bir işlemci modeli olduğundan dolayı son denemeler ardından kesin bir karar verilecek. Sony şirketi, bu atılımı ile birlikte yeni nesil bir sürece adını net şekilde yazdırabilir.