Realme X modeli İncelemesi

86.8% Ortalama Puan

Realme X modeli İncelemesi

Realme firması birkaç hafta önce Çin'de birkaç telefon modelini ve X Lite modelini piyasaya sürmüştü, bu sefer tamamen yeni bir cihazla karşımıza çıkıyor. Haziran ayının ortalarına doğru piyasaya sürülecek olan bu telefon modelinin, ayın sonlarına doğru Hindistan'da da satışa çıkacağı belirtiliyor.

Tasarım
%84
Şarj Süresi
%88
Donanım
%85
Batarya
%89
Fiyat
%88

Realme firması birkaç hafta önce Çin’de  birkaç telefon modelini ve X Lite modelini piyasaya sürmüştü, bu sefer tamamen yeni bir cihazla karşımıza çıkıyor. Haziran ayının ortalarına doğru piyasaya sürülecek olan bu telefon modelinin, ayın sonlarına doğru Hindistan’da da satışa çıkacağı belirtiliyor. Realme X modeli 10 nano-metrelik yeni nesil işlemcilerden biri olan Qualcomm Snapdragon 710 platform tarafından desteklenecek. bu telefonun 6.53 inç Amoled ekranı olacak ve full HD Plus çözünürlükte olması bekleniyor. 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak olan bu telefonun 8 GB RAM  ve tabi 128  GB dahili hafıza alanına sahip olması bekleniyor. Cihazda mükemmel bir çentiksiz ekran yer alacak, yüksek çözünürlüklü bir selfie kamerası bulunacak.

Realme X modeli

Hızlı parmak okuyucu sensörü olacak. Arka kısımda Sony sensör ile donatılan 48 megapiksellik bir kamera sistemi ön kısmında da 16 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera bulunacak. Arka kısmındaki kameraya destek olarak 5 megapiksel derinlik sensörü yer alacak. Bütün bu sistemi destekleyen batarya 3.765 mili amper kapasitede olacak. Safir cam koruma sistemi de bulunan ve açılıp yuvaya tekrar girebilen 16 megapiksellik çok şık bir kamerası bulunan bu telefon flash şarj teknolojisini de destekliyor ki 20 Watt bir adaptör ile çok hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj edebileceksiniz. Kasa renkleri genellikle beyaz olarak seçilmiş, telefonun Çin’de fiyatı 220 Dolar civarında Avrupa’daki fiyatını ne olacağını bilemiyoruz. Fakat bu telefonun bütün donanımının çok iyi olduğunu özellikle 10 nanometre Qualcomm Snapdragon 710 Mobile platformunun çok hızlı bir telefon kullanmanıza yardım edeceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında ekran kartı işlemcisi de oldukça iyi oyun oynamak isteyenler 6.53 inç ekranda çok rahat yüksek çözünürlükte oyun oynayabilirler. Opsiyonel olarak RAM değerinin 8-16 GB’ne kadar çıkarılabileceği de belirtiliyor. İyi ve kullanışlı bir telefondan beklenen her türlü özellik bu telefonda da yer alıyor.