Redmi 7A Telefon İncelemesi

84.7% Ortalama Puan

Redmi 7A Telefon İncelemesi

Geçtiğimiz hafta Xiaomi firması tarafından açıklanan Redmi 7 A telefon modelinin detaylı incelemesine bu makalede yer veriyoruz, haziran ayının ortalarına doğru Siparişlerin ve rezervasyonların başlaması beklenen bu yeni model telefonun 2 GB ve 16 GB dahili hafızalı olanı 80 dolar fiyatla satılık satılacak.

Tasarım
%86
Şarj Süresi
%89
Donanım
%87
Batarya
%80
Kalite
%82
Fiyat
%84

Geçtiğimiz hafta Xiaomi firması tarafından açıklanan Redmi 7 A telefon modelinin detaylı incelemesine bu makalede yer veriyoruz, haziran ayının ortalarına doğru Siparişlerin ve rezervasyonların başlaması beklenen bu yeni model telefonun 2 GB ve 16 GB dahili hafızalı olanı 80 dolar fiyatla satılık satılacak. 2 GB RAM ve 32 dahili alan versiyonu ise 87 dolar fiyatla satılacak her iki telefonunda mavi ve siyah renkleri olacak.

Redmi 7A Teknik Özellikleri

Bu telefon modelinin kullandığı işlemci Snapdragon 439 işlemcidir ve bu işlemci orta seviyede hızlıdır. 4000 mili amperlik bataryası ile dikkat çeken telefonun ekran boyutu 5.45 inç olarak belirlenmiş HD ekran ve 720 x 1440 piksel çözünürlüğe sahiptir aynı zamanda bu telefonun 8 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olan bir versiyonu daha var. Bu da Snapdragon 439 işlemci ile çalışıyor ve Android 9 işletim sistemi kullanıyor Redmi 7A modellerinde geniş diyafram açıklığına sahip kameralar otomatik HDR özellikli sürekli çekim moduna sahip ve yüz tanıma özelliği olan 13 mega piksel çözünürlükte kabul görebilecek kameralar mevcut…

Ön tarafta ise AI teknolojisi ile çalışan yüz kilidini açıp kapama özelliğine sahip 5 mega piksellik bir kamera yer alıyor. Telefonda ayrıca parmak izi sensörü de mevcut hızlı şarj desteği de 10 watt şarj adaptörü ile sağlanıyor. Çünkü 4000 mili amper batarya oldukça büyük bir kapasitededir ve hızlı şarj edilmesi müşterilerin yararına olacaktır. Bunun dışında diğer özellikleri sıradan sayılabilir. Çift sim özelliği wifi özelliği Bluetooth 4.2 özelliği gibi sıradan özellikleri var. Telefon Hindistan’da bol müşteri bulacak. Orta seviye bir telefon olması nedeniyle daha fazla kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz.