Kapat
Haberler 0

Sony Xperia XA3’ün Ekranı Nasıl Olacak?

Akıllı telefon piyasası içerisindeki yerini aldığı ilk günden bugüne dek beklentisini karşılayamayan Sony, piyasaya sürmek için hazırlık yaptığı Xperia XA3 modeli için bilgiler sızmaya devam ediyor.

Elektronik ürünlerinde dünya piyasasını sallamaya devam eden Japon devi, telefon piyasası içerisinde pek istediği satış pazarına ulaşamadı. Kullanıcıların genelde estetik cihazlar tasarımı gerçekleştirilmediği gerekçe gösterilerek eleştiri almaya devam etti. Ancak Sony, yeni akıllı telefon modellerini hız kesmeden tanıtmaya devam ediyor.

Sony Çerçeveli Tasarımları Kullanmayı Sürdürüyor

Akıllı telefon pazarı içerisinde birden fazla firma çentikli ekran stiline kayarak, 18:9 ekran boyutundaki cihazlarını sürüyor. Aralarında bazı firmalar 19:9 ve 18:5:9 ekran boyutu kullansa da, Sony’nin yeni modeli Xperia XA3 için daha uzun sayılabilecek 21:9 ekran boyutunu tercih ediyor.

Sony yine akıllı telefon modeli için çentikli ya da ekrana gömülü bir kamera modelini de tercih etmediği gibi, klasik hale gelmiş çerçeveli tasarım anlayışına kaldığı yerden devam ediyor. Cihazda ayrıca 5.9 inç ekran, USB Type-C bağlantı noktası, çift kamera ve parmak izi sensörü de yer alacak. 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve 3.500 mAh pil kapasitesi ile piyasa içerisindeki yerini alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir