Tesla Semi Hız Performansı ile Büyüleyecek

Tesla Semi Hız Performansı

Dünya genelinde büyük bir heyecan yaratan Tesla Semi hız performansı ile birlikte adından söz ettirecek gibi görünüyor. Tek başına bir tır modeli olmadığını net olarak gösterdi bizlere. Tesla, kısa bir zaman dilimi içerisinde dünyanın en değerli markaları içerisinde adından ciddi anlamda söz ettirmeyi başardı. Elon Musk, özellikle Semi projesine ciddi anlamda özen gösteriyor.

Kısa bir zaman dilimi öncesinde gerçekleştirilen büyüleyici bir lansman ile birlikte bu tır modeli resmen tanıtıldı. Elektrikli otonom bir tor olan Tesla Semi, tek başına bir tır değil, daha fazlası. Hız performansı ile de adından ciddi anlamda söz ettirecek bir proje olarak dikkat çekiyor.

0 – 100 KM 5 Saniyede Çıkıyor

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere bu büyüleyici tır, 0’dan 100 km’ye tamı tamına 5 saniyelik bir zaman dilimi içerisinde çıkıyor. Tabi ki bu sürat zamanları, dampersiz olarak hesaplanan sürat zamanları olarak dikkat çekiyor. Türkiye genelinde ciddi anlamda haberleri takip edilen bu tır modeli, sürat anlamında da sınırları zorluyor.

Bu zamana kadar dünya genelinde çok ciddi anlamda farklı seçenekleri analiz edebilme şansına sahip olduk. Tesla Semi, özellikle içerisinde barındırdığı teknolojiler ile de dikkatleri çekiyor. Otomatik pilot özelliği bunlardan birisi. Otonom sınırlarını ciddi anlamda zorlayacak olan tır modeli, 2019 yılında resmen satışa çıkarılmaya başlanacak. Ülkemize gelir mi? Tesla ülkemizde şubeleşme eğiliminde. Muhtemelen gelecektir.