Tim Cook, iPhone X Satışları ile Alakalı Dedikoduları Yanıtladı

Tim Cook

Apple şirketinin CEO’su Tim Cook, iPhone X satışlarının durdurulduğu haberleri ile alakalı olarak merak edilen sorulara yanıt verdi. Apple şirketi her yeni sene daha hızlı bir şekilde büyüdüğü gibi insanlara alternatif olarak birçok farklı ürün sunma yolunda da adımlar atıyor. Cook, özellikle iPhone X ile alakalı süreç hakkında ki haberleri takip ediyor.

Ünlü CEO, bu mükemmel telefon modeli ile alakalı haberlerin kati surette gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Telefon, Apple şirketinin hisselerinde ve gelirlerinde ciddi anlamda hareketliliğe neden olduğu kaydedildi. Yani dedikoduların tamamen asılsız olduğunu birinci ağızdan tüm kamuoyu ile paylaşarak dedikodulara nokta koydu.

Müşteri Memnuniyeti Oranı %99

Dünya teknoloji gündemi dikkate alındığı zaman telefon ile alakalı olarak birçok olumsuz haber görebilmek mümkün. Ancak Tim Cook, bilinenlerin aksine telefonun son derece iyi bir şekilde ilerlediğini bizlere net şekilde gösterdi. Cook, açıklamalarında bu mükemmel telefonun müşteri, memnniyet oranının %99 olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda açıklamalarından derlemelerimiz şu şekilde;

Tüketiciler yılın ilk çeyreğinde iPhone X’u diğer iPhone modellerinden daha fazla tercih ettiler. Tıpkı piyasaya çıktığı 2017 son çeyreğinde olduğu gibi.. Ayrıca gelirlerimizi Çin ve Japonya’da %20’nin üzerinde olmak kaydıyla tüm coğrafi bölgelerde arttırdık.

Bu, bir takımın Super Bowl’u kazanmasına benzer. Belki takımınızın birkaç sayı daha kazanmasını istersiniz. Fakat onlar zaten Super Bowl şampiyonudur ve biz de böyle hissediyoruz.