WhatsApp Para Gönderme Özelliği Geliyor

WhatsApp Para Gönderme Özelliği

Yeni bir güncelleme olarak gelecek olan WhatsApp para gönderme özelliği resmen test edilmeye başlandı. Zuckerberg ve ekibi, artık Whatsapp üzerinden para gönderimini uygun hale getiriyor. Kısa vadede meydana gelen seçenekler, kafalarda soru işareti yarattı. Ancak bu güncelleme ile birlikte Whatsapp, yeni bir dönemi resmen başlatabilir. Dolayısı ile bizlerde merak içerisinde araştırıyoruz.

Güncellemenin denemelerinin yapıldığına dair tüm bilgiler internet üzerinde bizlere sunuldu. Bu güncelleme, birkaç küçük hareket ile doğrudan para gönderme işlemini yapmanıza imkan tanıyacak. Bu noktada sizlere birkaç farklı bilgiyi de sunmak istiyoruz.

Dijital Para Sistemi Geliştirecekler Mi?

Gerçek anlamda merak ettiğimiz seçeneklerden birisi olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle geçmişten günümüze birçok farklı deneme yapıldı. Paypal, bildiğimiz gibi ülkemize vergi vermeyi reddettiği için resmen engellendi ve artık ülkemizde hizmet sunmuyor. WhatsApp, bu uygulaması ile birlikte para göndermeye dair ne gibi bir seçenek sunacak, orası da mullak.

Sistemin işlevselliği ile alakalı olarak henüz net bilgiler gelmedi. Zuckerberg ve ekibi, yakın bir zaman dilimi içerisinde bu sistemi hayatımızın her noktasına sunacak.

Bizcesine Gelelim

Bizce, bankacılık uygulamaları WhatsApp ile uyumlu hale getirilecek. Bildiğimiz gibi iPhone modellerinde YapıKredi başta olmak üzere birkaç banka, ses duyarlı sistem ile para gönderme imkanı sunuyor. WhatsApp sisteminin de böyle bir adım atacağını tahmin ettiğimizi söyleyelim.