WhatsApp’ta Şirketler Yeşil Tikle Gösterilecek

WhatsApp'ta Şirketler Yeşil Tikle Gösterilecek

WhatsApp’ta Şirketler Yeşil Tikle Gösterilecek

Son zamanların en çok konuşulan ücretsiz mesajlaşma uygulamaları arasında hiç şüphesiz WhatsApp en üst sırada yerini korumaya devam ediyor. Herkesin yakından bildiği ve iOS, Android cihazlarda yüklenerek kullanılan uygulama WhatsApp her geçen gün yeni bir değişikliğe imza atıyor. Başarılı uygulama özellikle web sürümünü yayınladıktan sonra baya başarı elde etti. Yaptığı güncellemeler sayesinde herkesin beğenisini kazanan WhatsApp uygulaması aracılığı ile herkes en uzaktaki yakınına bile sadece bir tık kadar uzaklıkta olmayı başardı. Yeni yapılan değişiklik neticesinde WhatsApp şirketler için özel bir imtiyaz tanımaya başladı. Onların profillerinin yanında yeşil bir tik olacak, böylece şirket oldukları da beli olacak.

WhatsApp'ta Şirketler Yeşil Tikle Gösterilecek

Artık WhatsApp’ta Şirketler Yeşil Tikle Gösterilecek

Bundan sonra WhatsApp kullanan şirket hatlarının profillerinin yanında bir yeşil tik olacak. Böylece o kişinin gerçekten şirket olup olmadığını çok kolay bir şekilde anlama fırsatına sahip olacaksınız. Üstelik size bilmediğiniz linkler atıldığında kandırılmamak için, kendisini şirket olarak tanıtanların gerçekten şirketten olup olmadığını da böylece öğrenebileceksiniz. Herkesin uzun zamandır kullandığı uygulama gerçekleştirdiği bu yeni özellik ile gerçekten ahlakı ile çalışan şirketlerin de sevinmesine yol açtı. Hem şirket itibarını, hem de kullanıcı güvenliğini düşünen yenilik sayesinde WhatsApp daha güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Günümüzde sıkça karşılaşılan dolandırıcılık, kandırılma gibi vakalarla da karşılaşılma en aza indirgenecek.

2017 ile Birlikte WhatsApp’ta Şirketler Yeşil Tikle Gösterilecek

Günümüzde birçok sosyal medya sitesi var. Bunların her geçen gün yeni bir özelliği bünyelerine kattıklarını görmekteyiz. Yapılan değişiklikler neticesinde; Facebook, İnstagram gibi sosyal medya siteleri şirket hesaplarını ayrı birer simgeyle göstermeye başladılar. WhatsApp’ta en çok kullanılan mobil sohbet uygulaması olunca; bu önemli özellik WhatsApp’a da geldi. Günümüzden itibaren artık bir şirketle WhatsApp üzerinden konuşmaya başladığınızda hemen onun WhatsApp profiline bakmanız gerekiyor. Eğer WhatsApp tarafından koyulmuş yeşil bir tik varsa, o gerçekten de şirket telefonudur. Eğer profil resminde ya da WhatsApp yeşilinden farklı bir yeşil tik görüyorsanız; bunlar kullanıcı hilebazlığı şeklinde bilinmektedir.