Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 Güvenli Mod

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır? Anlatımı

Windows 10 kullanımı gün geçtikçe artış göstermektedir. Birçok kişinin yakından takip ettiği Windows yazılımına ait son sürüm olan Windows 10 ile ilgili ayarların yapılması gerekmektedir. Bu yüzden de birçok kişi yazılımları üzerinden nasıl güvenli mod açacakları noktasında tereddüt yaşamaktadır. İnternette daha rahat gezinebilmek ve kişisel bilgisayarınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için mutlaka güvenli modu açmanız lazım. Böylece daha rahat bir kullanıcı deneyimi yaşama şansını elde edeceksiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak güvenliğinizi alabilir ve internette gezinebilirsiniz.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır

Adım Adım Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

  • Ayarlar Menüsü; Son zamanların en çok kullanılan Windows yazılımı herkes tarafından en başta sevilmese de; günümüzde ayarları ortaya çıktıkça daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Güvenli bir internet kullanımı için de Windows 10 güvenli modu açmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınızdan Ayarlar sayfasına giriş yapmanız ve sonrasında aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.
  • Güvenliğe Giriş Yapın; Bilgisayarınızın Başlangıç Menüsü’nü kullanarak Ayarlr kısmına geldiğinizde bu bölümün içerisinde Güncelleştirme ve Güvenlik yer almaktadır. Buraya tıklamanız gerekiyor. Buradan bir sonraki adıma geçiş yaparak adım adım Window 10 güvenli mod nasıl açılır, sorusuna kolayca yanıt bularak artık güvenli mod sayesinde gözünüz arkada kalmadan internette gezinebilirsiniz.
  • Kurtarmaya Girin; Güvenlik kısmına girmenizin ardından seçenekler arasında Kurtarma yazmaktadır. Buraya girdikten sonra Gelişmiş başlangıç kısmına giriniz. Şimdi Yeniden Başlat yazan yazıya tıklayınız. Karşınıza çıkan ana menü içerisinde güvenli mod ayarlarınızı istediğiniz gibi tercih ediniz. Burada tercih edebilmek için hangi ayarları isterseniz kutulara tik koymanız gerekmektedir. Böylece güvenli mod açmış olursunuz.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır ile Güvenli Moda Giriş Yapın

Windows 10 yazılımı kullanan kişiler arasındaysanız güvenli modu açabilmek için yukarıdaki adımları sırası ile uygulamanız halinde, diğer yerel sağlardan sizin bilgisayarınıza gelen virüsleri engellemiş olursunuz. Özellikle kullanıcıların baş belası haline gelen WannaCry virüsüne de büyük bir barikat oluşturursunuz. Böylece daha güvenli bir şekilde bilgisayarınızı kullanmaya devam etmiş olursunuz.