WordPress ile Google Fotoğraflar Senkronizasyonu

Wordpress ile Google Fotoğraflar Senkronizasyonu Nedir

Geçtiğimiz günlerde WordPress firması ile Google firması arasında yapılan görüşmeler sonucunda ortak bir karara varıldı. Alınan karar doğrultusunda Google fotoğraflar uygulamasının artık WordPress ile senkronize bir şekilde çalışması sağlandı. Bu konudaki gelişmeleri ilk olarak WordPress firması duyururken, yapılan açıklamada WordPress’in artık Google fotoğraflar ile uyumlu bir şekilde çalışabileceği ve bu platformdan WordPress’e rahatlıkla fotoğraf aktarılabileceği ifade edildi.

Wordpress ile Google Fotoğraflar Senkronizasyonu

WordPress ile Google Fotoğraflar Senkronizasyonu Büyük Bir Kolaylık Sağladı

Önceki dönemlerde Google Fotoğraflar uygulaması üzerinden WordPress’e direkt olarak fotoğraf aktarmasının yapılabilmesi söz konusu değildi. Yapılan bu yeni anlaşma ile artık WordPress kullanıcıları, direkt olarak Google Fotoğraflar uygulaması üzerinden sitelerine, bloglarına veya herhangi bir WordPress sistemine fotoğraflarını direkt olarak aktarabilecekler. Hesaplarında olan fotoğrafları direkt olarak WordPress sistemine aktaran bu anlaşma, bu sayede WordPress kullanıcılarını çok büyük bir yükten kurtardı demek mümkün.

WordPress ile Google Fotoğraflar Senkronizasyonu Nasıl Yapılıyor?

Dünyada milyonlarca kişinin kullanmış olduğu bir sistem olan WordPress, sağlamış olduğu kolaylıklar nedeniyle kullanıcılarına her alanda fayda sağlıyor. Özellikle hazır temalar ve sistemlere sahip olması, WordPress kullanıcılarının kısa süre içerisinde istedikleri siteleri rahatlıkla yapabilmelerine olanak tanıyor. Bununla birlikte yeni yapılan söz konusu anlaşma ile Google Fotoğraflar uygulamasına girerek, fotoğrafların rahatlıkla WordPress’e aktarılması söz konusu olabiliyor. Öte yandan WordPress üzerinde de Google Fotoğraflar uygulamasından rahatlıkla fotoğraf çekilebiliyor. Kullanıcılar, önceden birtakım dolaylı yollar ile fotoğraf aktarımı yaparken, bu sayede direkt olarak fotoğraf aktarabiliyor. Zamandan büyük ölçüde kazanç sağlayan bu anlaşma sayesinde, fotoğraf aktarımı sırasında meydana gelen zaman kaybı tamamıyla ortadan kalkıyor.

WordPress ile Google Fotoğraflar Senkronizasyonu Blogspot’la Aradaki Farkı Kapattı

Fotoğrafların iki platform üzerinden aktarılabilmesi adına, öncelikle Google hesabınızla WordPress hesabınızın eşleşmesi gerekiyor. Yapılan bu eşleşme sayesinde artık fotoğraflara erişebilmeniz ve bunu sitelerinizde kullanabilmeniz mümkün oluyor. Önceki dönemlerde WordPress’in en büyük rakibi olarak bilinen Blogspot, bu senkronizasyon anlaşmasına sahipken, WordPress’e göre bu konuda büyük bir fark yaratıyordu. Ancak WordPress’in, Google ile bu konuda anlaşma yapmasından ötürü söz konusu fark ortadan kalktı ve WordPress bu konuda en iyisi olduğunu bir kez daha kanıtladı.