Xiaomi Mi 8’in iPhone X’a Benzerliği Tepki Çekti!

xiaomi-mi-8in-iphone-xa-benzerligi-tepki-cekti

Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi olan Xiaomi Mi 8 modelini tanıtmıştı. Oldukça güçlü özelliklere sahip olan Xiaomi Mi 8’in tasarımının iPhone X’a birebir benzemesi kullanıcılar tarafından tepki çekiyor. 

Son yılların en başarılı akıllı telefon üreticilerinden birisi olan ve Samsung, Apple ve Huawei’nin ardından dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi yeni amiral gemisini geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Xiaomi’nin yeni amiral gemi modelleri olan Xiaomi Mi 8 ve Xiaomi Mi 8 Explorer Edition özellikleriyle dikkat çekerken Xiaomi’nin yeni amiral gemi modellerinin iPhone X modelinin tasarımına birebir benzeyen bir tasarımla gelmesi kullanıcıların tepkisini çekti. 

xiaomi-mi-8in-iphone-xa-benzerligi-tepki-cekti

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemilerinin Tasarımı iPhone X Tasarımına Birebir Benziyor!

Çin’in hızla büyüyen teknolojisi firması olan Xiaomi geçtiğimiz gün yeni amiral gemi modellerini tanıtmıştı. 3 yeni akıllı telefon tanıtan Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarının iPhone X’e benzer bir çentikli ekrana sahip olması ve tamamen Face ID benzeri bir yüz tanıma teknolojisine sahip olması kullanıcılar tarafından eleştirildi. 

Xiaomi Mi 8 Detaylı İnceleme

Apple iPhone’un 10. Yılına özel olarak tanıttığı iPhone X modelini ilk tanıttığında kullanıcılar bu tasarımı hiç sevmemişlerdi. Kullanıcıların tepki gösterdiği Apple’ın iPhone X tasarımı diğer teknoloji firmaları tarafından da eleştirilmiş ve özellikle iPhone X’da kullanılan çentik dalga konusu haline getirilmişti. 

Apple’ın iPhone X’da kullandığı ve  rakipleri tarafından çok ağır eleştirilen çentik ve arka kameranın alt alta konumlandırılması sonrasında pek çok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Xiaomi’nin de yeni akıllı telefonlarında Apple’ın iPhone X’un tasarımını birebir yeni akıllı telefonlarında kullanılması Xiaomi kullanıcılarının da doğal olarak tepkisini çekti. 

Bu tartışmanın Xiaomi’nin yeni amiral gemi modellerinin satış rakamlarını etkiyelim etkilemeyeceğini ise zaman gösterecek.