Kapat
Yaani Arama Motoru
Haberler 0

Yaani Arama Motoru İncelemesi

83.8% Ortalama Puan

Yaani Arama Motoru

Arayüz olarak Google benzeri bir sistem olsa da yerli girişimler için önemli bir adım. Zaman içerisinde kullanım seçeneklerinin ciddi anlamda arttırılacağını düşünüyorum.

Tasarım
%75
Hız
%90
Sonuç Döndürme
%85
Alternatif Hizmetler
%85

Turkcell tarafından %100 yerli olarak geliştirilen Yaani arama motoru incelemesi ile web ve mobil sürümü yakından analiz edeceğiz. Turkcell, bildiğimiz gibi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde çok farklı seçenekler ön plana çıktı. Yaani, öncelikli olarak mobil uygulama olarak geliştirildi ve zaman içerisinde web ortamına taşındı.

Altyapı olarak da herhangi bir çalıntı olmaksızın ancak yine Google verilerinden faydalanılan bir sistem diyebiliriz. Arama Motorunu yakından analiz edelim.

Tasarım ve İşlevsellik

Tamamen kendi tarzını belirlemiş olan yaani.com.tr, kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettirecek. Son derece hızlı ve ve bir o kadar da verimli sonuçları listeleyen arama motoru, bu noktada en iyilerden birisi olacak.

Yukarıda da görebildiğiniz üzere alt kısımda mekan önerileri olduğu gibi sinema ve hava durumu gibi alternatif seçenekler de sunuluyor. Gerçek anlamda verimli bir proje.

Google arama motoru ile listelemesi tamamen aynı. Bu aşamada belki az da olsa eleştirilerimizi sunabiliriz. Ancak yine de arkaplanda çalışan sistem ve mantık tamamen yerli. Dolayısı ile Turkcell şirketini bu anlamda ayrıca tebrik etmemiz gerekiyor. Aynı zamanda görsel listeleme seçenekleri de mevcut.

Listeleme seçenekleri anlamında Google ile benzer özelliklere sahip. Ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde daha alternatif seçenekler bizlere sunulacak gibi görünüyor. Turkcell şirketi sistemi, sürekli olarak daha da ileriye götürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir