Yeni Nokia 6.2 Telefon İncelemesi

Yeni Nokia 6.2 Telefon İncelemesi

Yeni Nokia 6.2 model telefon HDR ekranına ve iyi kameralara sahip bir modeldir. Ayrıca fiyatı da çok uygundur. Kutuda telefonla beraber 10 Watt şarj kablosu ve kulaklığı geliyor. Çantası ve ekran koruyucusu da yine kutuda yer alan bileşenlerden… Nokia 6.2 model telefon son derece şık tasarlandı.

Yeni Nokia 6.2 Telefon Teknik Özellikleri

Nokia 6.2 model telefonda 6.3 inç IPS panel var ve selfie ön kamerası ekranın üst orta kısmında 8 MP olarak yer alıyor. Nokia’nın bu modeli herhangi bir su geçirmeme sertifikası almadı ama bunu test edenler, Nokia firmasının bu konudaki hassasiyetini görüyorlar. Yani gönül rahatlığı ile suya toza karşı dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Kasası seramik siyah olarak ve mavinin açık tonlarında piyasaya sürülüyor.

Telefonda 3 mercek ve 1 adet LED ışık var, arka kısımda bir daire içine yerleştirilmiş 3 adet kamerası var. Arka orta kısımda ise Nokia yazılı… Parmak izi sensörünün de çok hızlı olduğu ifade ediliyor. Alüminyum ve polikarbondan imal edilen harika bir kasa sizi bekliyor. Cihazda 3.5 mm ses jakı da Nokia kullanıcıları için  yerleştirilmiş.

Cihaz 2 adet nano SIM tepsisi barındırıyor. Micro SD desteği de var. Alt kısımda ise C tipi şarj kablosu yer alıyor. Harici hoparlörleri STEREO kalitesinde ses veriyor.  Panelinin son derece parlak olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz. 6.2 inç ve 1080 x 2280 P çözünürlük destekleyen ekran 514 niT parlaklık değerine sahip. Güneş altında ise 580 niT seviyeye çıkıyor.

Pure Display özelliği kapatıldığında mavi ışığı azaltıcı ve oluşabilecek renk sapmalarını önleyecek beyaz dengesi var. Cihazda 3.500 mAh pil kullanılıyor ve bu pil 10 W şarj cihazı ile hızlıca doluyor.  Yani yarım saatte pilin yüzde 35’ i doluyor. Eğer 2 saat şarj ederseniz full olarak doluyor. Pilinin çok etkileyici olmadığı söylenebilir, öyle ki 8.5 saat video izlediğinizde tamamı tükeniyor.

Cihazda Android ONE işletim sistemi var ve güncelleme alacak. Cihazda Snap Dragon 636 model işlemci var. Ek olarak 4 GB ram donanımı var.  Dahili alan olarak