Yeni Realme X2 Telefon İncelemesi

Bu telefon modelinin tasarım, görüntüleme teknolojileri, yazılım, kamera ve performans alanında 5 üzerinden 4 puan alması dikkatleri bu model üzerine yoğunlaştırdı. Cazip bir fiyatı olan Yeni Realme X2 Telefon modelinin öne çıkan özellikleri arasında 90 Hz resim yenileme yeteneği, hızlı performansı ve hızlı şarj adaptörünün hızlıca pili doldurmasıdır. Telefon modelinin eksisi ise şu;  daha iyi kameralar kullanabilirdi.

Yeni Realme X2 Telefon Teknik Özellikleri

Yeni Realme X2 Telefon 6.5 inç ekran boyutuna sahiptir ve bu ekran 1080 x 2400 P çözünürlük sunmaktadır. Snap Dragon 855 plus işlemciyi kullanan bu makine, şu ana kadar üretilen en iyi performansa sahip işlemciyi kalbinde taşıyor. 3 adet çekirdeği 2.42 GHz hıza çıkabilen bu işlemcinin 8 çekirdeği var. Oyunlar ve karmaşık uygulamalarda sizi yüz üstü bırakmayacak, kolay kolay bozulmayan ve ısıya dayanan bir işlemci modeli ve son derece pahalı… RAM donanımı ise 6 GB olarak seçilen bu telefonda dahili alan 64 GB ve ek SD desteği var. Pil kapasitesi 4.000 mAh olarak belirlenen bu amiral gemisi Yeni Realme X2 Telefon modeli sizi duvarda priz arama derdinden biraz olsun kurtaracak. Çünkü hızlı şarj ve kablosuz şarj desteği de var.

 

Bir de Android 9.0 işletim sistemini kullanan bir cihaz olarak yakında Android 10 güncellemesi alacak. Arka kamerası ( ana kamera olarak) 64 MP çözünürlükte iken, ön kamerası 16 MP olarak yeterli görüldü. Cihazda çift SIM desteği ve 4G VoLTe desteği de mevcut. Ancak 5G desteği maalesef yok.  Bluetooth 5.0 hızlı veri transferine olanak sağlayan Yeni Realme X2 Telefon ekranı G.G 5 ile korunuyor. 3.5 mm ses jakını da unutmayan Realme böylece kulaklıkla stereo ses –müzik dinleme keyfinden bizi mahrum etmedi.  Cihazda parmak izi tarayıcısı da oldukça iyi çalışıyor, yüz kilidi 2D olarak işlev görüyor ama yine de 3D olabilirdi diyenler olacak.  HD plus görüntüleme teknolojisi ve 90 Hz resim yenileme hızı oyun severler için harika bir haber. Çünkü böylece oyunları piksel kaçırmadan dinamik bir şekilde grafikleri görerek daha net bir sanal ortamda icra edebilecekler.