Adobe, Magento E-Ticaret Şirketini Satın Aldı

Adobe Magento

Dünyanın en büyük bilgisayar teknolojisi şirketlerinden olan Adobe, popüler e-ticaret sistemi Magento’yu satın alarak bünyesine kattı. Photoshop, İllustrator, After Effects ve daha birçok farklı program. Grafik işleme ve düzenleme uygulamaları konusunda dünyanın en iyi uygulamalarını geliştiren bir şirket olarak karşımıza çıkıyor Adobe.

Magento, dünya genelinde aynı şekilde en yaygın e-ticaret sistemlerinden birisi olarak da dikkat çekiyor. Hazır bir yönetim sistemi (CMS) olarak bilinen bu sistem, resmen Adobe şirketi tarafından satın alındı. Bu satın almanın ardından ise ciddi anlamda meraklı soru işaretleri ön plana çıktı.

Satış Değeri Olarak Borsa’ya 1.68 Milyar Dolar Bildirildi

Bir CMS modeli için ödenen belki de en ciddi rakamlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle de bu anlamda ciddi şekilde fark yaratan ve gündemi meşgul eden seçeneklerden birisi oldu. Türkiye’de de Adobe programları kadar e-ticaret altyapılarında Magento, fazlası ile tercih edilen bir sistem olarak adından resmen söz ettirmeyi başarıyor.

Adobe şirketinin her geçen gün yeni atılımlar içerisinde olduğunu net şekilde söyleyebiliyoruz. Dolayısı ile yakın bir zaman içerisinde yeni girişimlerinin de olması muhtemel. 1.68 Milyar Dolar gibi astronomik bir rakam ile satın alınan sisteme ne gibi yenilikler gelecek merak konusu. Şirketin bu anlamda çok yönlü ve ilgi çekici planları olduğuna da şüphe yok. Yazılımcıların heyecan dolu bir bekleyiş sürecine gireceğini söyleyebiliriz.