Android Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Android Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Cep telefonumuza gelen mesajları, bazen gereksiz gördüğümüz için silebiliyoruz. Yer kaplayacağını düşündüğümüz ve bize başlarda önemsiz gelen bu mesajlar, aksi durumlarda yeterince önemli bir potansiyel taşıyabiliyor. Dün lazım olmayan sildiğimiz mesaj, bugün bizlere acil bir şekilde lazım oluyor. Peki silinen SMS’ler kurtarılabilir mi? Tabii ki silinen tüm mesajları kurtarmak mümkün. Bunu başarabilmek için, basit bir programla basit bir yol izlememiz fazlasıyla yeterli olacaktır.

silinen_mesajlar_1

Silinen Mesajları Geri Alabilirsiniz

Android işletim sisteminizden sildiğiniz mesajları kolay yoldan geri almak mümkün. Tabii ki bunu yapabilmeniz için, bir yan programa ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızda fazla yer kaplamayacak olan bu program sayesinde, sadece mesajlarınızı değil diğer tüm medya dosyalarınızı da hemen kurtarabileceksiniz. Peki bu program nedir ve nasıl çalışmaktadır?

MobiKin Doctor Programını İndirin

Android cihazınızdan silinen mesajları kurtarabilmek için, Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardan MobiKin Doctor programını indirmelisiniz. Programı indirdikten sonra başarılı bir şekilde bilgisayarınıza kurulumunu yapmalısınız. Kurulum işlemi bittikten sonra, bir USB kablo yardımıyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamalısınız. Bu sayede program, bağlantıyla telefonunuzu hemen tanıyacaktır.

silinen_mesajlar_2

Son Aşama; Erişim ve Onay

Program, cihazınızı tanıdıktan sonra erişim izni isteyecektir. Bu erişim iznini verdikten sonra birkaç dakika beklemeniz gerekebilir. Beklemenin temel sebebi ise, MobiKin programının cihazınızdan silinen dosyaların hafızasını araştırmasından kaynaklanıyor. Kısa süre sonra telefonunuz programla bağlantı kurduktan sonra, program ekranında cihazınıza ait bilgilerin yazıldığı bir sekme açılacaktır. Alt kısımda ise geri almak istediğiniz verileri seçmeniz istenecek. Mesaj haricinde başka dosyalarınız da silindiyse, hepsini seçmenizde fayda var. Seçenekleri işaretleyip Next tuşuna bastıktan sonra, verileriniz yavaş yavaş kurtarılmaya başlanacak. Kurtarılan veriler, ana ekrana geldikten sonra sağ alt kısımda Recovery tuşu yer alacak ve bu tuş sayesinde, silinen dosyalarınızı artık kurtarmış olacaksınız.

Recovery seçeneğine tıkladıktan sonra program sizden, kurtarılan verileri bilgisayarınıza kaydetmenizi isteyecektir. Masaüstünde temiz bir klasör açarak, verileri bu klasöre yönlendirebilirsiniz. Kısa süre sonra kurtarılan dosyalarınız, masaüstündeki klasöre gelecektir.

Bunun gibi problemlerle karşı karşıya kalmamak için, telefonunuzun içerisindeki tüm dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz.