Android telefonlarda uygulamalar nasıl gizlenir

Hepimiz bazen kişisel telefonumuzda bulunan bazı uygulamaları kimsenin görmemesini isteriz. Bunun nedenlerinden birisi bazı insanların Facebook ve Whatsapp sohbetlerinize girmesine istemememiz olabilir. Peki, Android telefonlarda uygulamalar nasıl gizlenir? İşte cevabı…

Samsung

Samsung markalı bir cep telefonu kullanıyorsanız, güvenli klasör özelliği ile uygulamalarınızı gizleyebilirsiniz. Güvenli klasöre eklediğiniz uygulamalar şifre ile korunur ve kimse o uygulamalara giremez. Olur da uygulamanızı ana ekrandan kaldırmak isterseniz yapmanız gereken Ayarlar >> Ekran >> Ana ekran >> Uygulamaları gizle adımlarını izlemek. Bu yol uygulamanızı sadece ana ekrandan kaldıracaktır. Ekstra bir şifre oluşturmayacaktır.

LG

Bu marka telefon kullanan kişiler tıpkı Samsung telefonlarda olduğu gibi Ayarlar >> Ekran >> Ana ekran >> Uygulamaları gizle yöntemini kullanarak uygulamalarını gizleyebilirler. Eğer bu yetmez diyorsanız Google Play Store mağazasından kaliteli uygulama gizleme programı indirip uygulamalarınızı orada gizleyebilirsiniz.

HTC

HTC markalı telefonların arayüzü Androidin arayüzüne çok benzediği için, kullanıcı kişilere çok kolaylık sağlıyor. HTC telefonlarda uygulama gizlemeniz için yapmanız gereken uygulama çekmecesini açmak sonra üç noktadan oluşan menüye tıklamak ve orada bulunan uygulamayı Gizle/Göster seçeneğine dokunmaktır.