AOC- G2590PX/G2 Monitör İncelemesi

Dünya genelinde yeni özellikler veyahut farklı tasarımlar barındıran oyun monitörleri üretiminin bilhassa önem kazanmaya başladığı ve oyun sektöründe çığır açıcı niteliklerde yeni oyunların piyasaya sürüldüğü  dönemler içerisindeyiz.

Oyun monitörü sektöründe, düzenli olarak yeni ürünleri ile piyasada farkını belli eden lider marka AOC, Ocak 2018 tarihinde G2 Esports ile ortaklık imzaladı. Kurulan bu başarılı ortaklıktan itibaren yeni ve daha farklı tasarımlarda oyun monitörleri piyasaya sunulmaya başlandı.

G2590PX/G2 modeli oyun monitörü ise piyasaya sunulan ilk G2 Esports markalı modeldir. Peki, bu modelin özellikleri nelerdir?

  • 16:9 Full HD yani 1920×1080 piksel özelliği içeren çerçeve barındırmayan bir TN panele sahiptir.
  • Oyun performansını zirvede tutmada önemli bir özellik olan, ekranda meydana gelebilecek görüntü bozukluğu durumlarının önüne geçen, işlemci ve ekran bağlantı sorunlarının büyük oranda minimalize edilmesini sağlayan ve size en yüksek kare hızını sunan FreeSync desteğine sahiptir.
  • G2 Esports’a özel gümüş kaplamalı, benzersiz bir tasarıma sahiptir. Monitörün ön ve arka kısımlarında G2 Esport’un logusu yer almaktadır. Monitörün son derece kaygan metalik ayak kısmında da yine benzersiz bir G2 içerikli bir tasarım yer almaktadır.
  • Gölge kontrolü özelliğini kullanarak oyun sırasında net göremediğiniz ve karanlık kısımları aydınlatabilirsiniz hem de ekranın tamamını etkilemeden, görüntü kalitesine düşürmeden.
  • 144Hz kare yenileme hızı ve 1ms tepki süresi ile piyasada bulunan diğer monitörlerden farkını belli ediyor. Size maksimum verim içeren bir oyun performansı ve zevki sunuyor. Oyun sırasında her hangi bir şekilde görüntü bulanıklığı veyahut sizi oyunun atmosferinden uzaklaştıran bir görüntü donması durumu gerçekleşmeyeceğinin garantisini sunuyor.
  • G2590PX/G2 modelinde bizleri şaşırtan bir diğer durum ise eşsiz tasarım ve özelliklerine rağmen piyasada ki diğer oyun monitörlerine göre daha uygun bir fiyata sahip olmasıdır.