Philips – 243V7QDAB Monitör İncelemesi

Günümüzde teknolojik gelişmelerin hızına uyum sağlamak artık herkes için zor bir hal aldı. Yeni özellikler barındıran bir monitörün piyasaya sunulmasından ve ilgileri üzerine toplamasından kısa bir süre sonra yeni özelliklerde farklı bir monitör piyasaya sunuluyor.

Haliyle bu durum monitör almayı düşünen kişiler için bir karar verme zorluğu, seçim zorluğu yaratabiliyor. Bizde, piyasaya çıktığı günden itibaren ilgileri büyük oranda üzerinde toplayan Philips 243V7QDAB modeli için açıklayıcı bir inceleme yazısı yazmaya karar verdik.

Philips 243V7QDAB Özellikleri Nelerdir? 

  1.  24 inç büyüklüğe sahip LCD ekran bir monitördür. Görüntü kalitesi ve renk hassasiyeti bakımından size yüksek kalite sunmasını sağlayan IPS LED özelliğine sahiptir. IPS ekranlar, kullanıcıya 178/178 olarak bilinen ekstra geniş bir görüntü sunar ve kullanıcının ekranı geniş bir açıyla görebilmesini sağlar. Piyasa da yoğun şekilde bulunan TN panel monitörlerin aksine 243V7QDAB modeli IPS ekran olmasından kaynaklı size daha üstün bir renk kalitesi sunuyor.
  2.  Bilindiği üzere monitörlerde görüntü kalitesi ve çözünürlük seviyesi önem arz eden bir kriterdir. 243V7QDAB ise1920 x 1080 (16:9) Full HD görüntü kalitesi ile piyasa da farkını belli edebiliyor. Gerek kontrast gerekse de parlaklık, renk hassasiyeti gibi etkenler açısından oldukça yüksek bir kalite sunuyor.
  3.  250 kandela değerinde parlaklık seviyesine ve 5 ms tepki süresine sahiptir.
  4.  Philips yeni üretim monitörlerinde görüntüleme boyutunu en üst seviyeye çıkarmak amaçlı ultra dar çerçeve kullanmaya başlamıştır. 243V7QDAB modeli de yeni üretim bir monitör olmasından kaynaklı bu özelliğe sahiptir.
  5. SmartContrast özelliği sayesinde koyu renklerin daha net görüntülenmesini ve koyu tonların ağırlıklı olduğu oyunlarda daha iyi bir verim alınmasını sağlıyor. Renkleri otomatik bir şekilde ayarlayarak size dinamik açıdan daha gelişmiş bir görüntü sunuyor.
  6. Genel özellikleri itibariyle gerek ev gerekse de ofis amaçlı kullanımlar için uygundur. Muadillerine göre sahip olduğu fiyat oranı da uygundur diyebiliriz.