Kapat
İnceleme 0

AOC G2778VQ İncelemesi

AOC G2778VQ markanın profesyonel kullanıcılar için piyasaya sürdüğü ürünlerden biri olarak nitelendiriliyor. Özellikle ofis kullanımında rahatlık sağlayacağı düşünülen bu cihaz görüntü kalitesiyle potansiyel kullanıcıları etkileyeceğe benziyor. Evde ve ofislerde sıkça göreceğimiz bu monitörün incelemesine makalemizden ulaşabilirsiniz.

AOC G2778VQ Tasarımı

Markanın bu ürünü oyunculara da hitap edecek şekilde dizayn edilmiş. Sade ve elit bir görünüme sahip olan AOC G2778VQ 27 inç boyutu sayesinde oyuncu kitlesinin taktirini kazanacak gibi duruyor. Monitörün sahip olduğu renkler mat kırmızı ve siyah olarak tercih edilmiş. Bu renkler de cihazın hem evde hem ofiste kullanılabilmesine olanak sağlamış. Monitörün öne ve arkaya eğilebilmesi kullanıcıların görüş açısı veya ışık yansıması konusunda herhangi bir sıkıntı çekme ihtimalini ortadan kaldırmış.

Monitörün üzerinde biraz kaba olarak nitelendirebileceğimiz menü tuşları mevcut. Bu menülerden renk ve kontrast gibi farklı ayarları yapabiliyor ve cihazı açıp kapatabiliyorsunuz. Menüde Türkçe dil desteği bulunmaması cihazın Türkiye’deki bazı kullanıcılar tarafından olumsuz puan almasına neden olacak gibi duruyor. Monitörün arka kısmında DVI, HDMI, D-Sub ve Display port girişlerinden birer tane bulunuyor. Böylelikle kullanıcılar tarafından istenilen giriş kullanılabiliyor.

AOC G2778VQ Hakkında Teknik Bilgiler

AOC G2778VQ kullanıcılarına kaliteli bir görüntü deneyimi yaşatacak gibi duruyor. 2K ekrana sahip monitörün çözünürlüğü 2560×1440. Yüksek çözünürlüğe sahip bu ürünün grafik işleriyle uğraşanlar ve oyuncular tarafından tercih edileceği düşünülüyor. 2K ve 4K videoları herhangi bir sorun oluşturmadan oynatabilen bu ürünün renk kalitesi de oldukça iyi görünüyor. Ek olarak, çerçevesi gayet makul oranda olan bu ürünün hoparlörü bulunmuyor.

80M:1 dinamik kontrast oranına ve 350 kandela parlaklığına sahip olan AOC G2778VQ diğer monitörlere göre oldukça yüksek olan bu değerleriyle farkını ortaya koymayı başarıyor. Açı değişimi ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan ışık parlama problemleri de parlaklık oranının yükseltilmesiyle çözülebiliyor. TN panel ile piyasaya sürülen ürünün tepki süresi de sadece 1ms olarak açıklanmış.

AOC G2778VQ Fiyatı

Fiyat performans ürünü arayan kişiler için en iyi seçeneklerden biri olan AOC G2778VQ’nun fiyatı Ağustos 2018 itibariyle 1200 ile 1300 Türk Lirası arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir