Apple 2018 Gelirleri ile Rekor Kırdı

Apple 2018 Gelirleri

Aldığımız haberlere ve açıklanan verilere göre Apple 2018 gelirleri ile kısa süre içerisinde rekorları kırdı. Apple şirketinin tüm ürünleri ile kısa süre içerisinde ilgi çektiğini biliyoruz. Bu sene iPhone 8 modeline ek olarak iPhone X modeli ile de müşterilerinin karşısına çıkan şirket, adından söz ettirdi. Telefon, özellikleri ve tasarımı ile de fark yarattı diyebiliriz sanırım.

2018’de iPhone satışları düştü ancak Apple şirketi tüm zamanların en sağlam gelirini elde ederek bu anlamda sınırları aştı. Dolayısı ile konu üzerine eğilmek gerekiyor.

Satışlar Düştü, Gelirler Arttı

2018 mali yılı içerisinde 2017 yılının son çeyreği de dahil olarak tüm seçenekler, internet üzerinde ve borsada açıklandı. Bildiğimiz gibi halka arz edilmiş şirketler belirli aralıklar ile bunu yapmak zorundadırlar.

Apple şirketinden yapılan açıklamaya göre bu süreçte tam 77.3 Milyon iPhone satışı yapıldı. Bu satış rakamı, önceki dönem satışlarına nazaran %1.2 düşüş eğilimi içerisinde. Ancak elde edilen gelir ise 88.3 Milyar Dolar olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl bu rakam ise 78.4 Milyar Dolar olarak dikkatleri çekiyordu. Dolayısı ile satış rakamları düşmesine rağmen gelir, çok sağlam şekilde artış gösterdi.

Sadece iPhone satışları ile dahi dünyanın en çok kazanan şirketlerinden birisi. Nitekim bilgisayar ve tablet modelleri, giyilebilir teknoloji ürünleri ile neler olacağını göreceksiniz. Apple Watch modellerinde %50 satış büyümesi ise Apple şirketinin bu anlamda en çok önemsediği seçeneklerden birisi durumunda.