Apple İphone 7’nin Özellik Ve Fiyatı İle Tanıttı !

sss

İphone 7 Özellikleri Ve Fiyatı İle Özel Lansmanında tanıtıldı işte detaylar !

 

İphone 7 Tanıtıldı ! almadanincele.com

 

 

İlk olarak  İphone 6 dan tasarımsal olarak pek çok bir farkı Yok . ancak Güzel değişimlerde’de bulunmuş burada apple Özellikle çift kamera cihazı bir uzay gemisi haline getirmiş tabiri caizse.  ve de anten çizgileri daha şık ve sade hale getirilmiş.( ayfon değil sanki iphone 6 v2 😀 )

iphone 7

Dayanıklılık

İlk suya dayanıklı apple ürünü olarak Piyasaya çıkıyor. fakat çokta derinliklere inemiyorsunuz.  bu cihazla 1 Metre ‘de 30 dakika tutabilirsiniz. ancak su altında cihaz kullanılabilirmi. test edilmeden göremeyiz

iphone 7

EKRAN

Her zaman oldugu gibi 4.7 inç , 750 x 1334 Piksel bir ekrana sahip (  o kadar para veriyor millet bir 5 inç yap 4k koy şu illete 😀 ) ve ekran için son olarak  IPS LCD tabanlı ekranın inç  başına 326 piksel düştüğünü söyleyelim. ( bizim sınıfta her erkeğe 4 erkek düşüyor şükredin 😀 )

 

Donanım

Apple 7’de 4 çekirdek teknolojisine geçmiş bulunuyor ve bunun yanı sıra  Apple 10 Fusion İşemcisini tek İphone 7’de kullanıyor. max ghz ise 2.4 Ghz , gayet iyi bir hız.

iphone 7

Artık 16 gb depolama alanı yok bundan sonra apple yeni bir adım daha attı en düşük 32 GB dahili depolama alanı olarak belirledi ve arttırılabilir olarakta 128 GB/256 GB  seçeneklerini sundu. Ram Konusunda ise artış yok fakat Apple’nin bir bildiği vardır canımızı sıkmayalım Hala 2GB RAM Olarak devam ediyor.

KAMERA

Apple kamera olarak güzel bir adım attıgını görebilyoruz ,   kamera 12 Megapiksel ve  ikinci kamerasının görevi kaymaları önlemek. ön yani özçekim kamerası 7 megapiksel. 

BATARYA

1.960 mAh Değerinde Apple ürünü için ideal bir batarya ömrü sunuyor bize. ancak bu durum iphone 6 da 1.715 mAh  oldugu için bir artış oldugu için sevinebiliriz..

Fiyatı ve Çıkış Tarihi

16 Eylül İtibari ile Tüm dünyada satışa çıkarılacak.  32 Gb olan en düşük hafızalı modeli için 649 Dolarlık Bir Mevla belirlendi ! Türkiye fiyatı belli değil ancak tahinlerimiz 3.850  Gibi Bir Fiyat umud ediyoruz.

 

Renk seçenekleri : ; siyah, simsiyah, roze altın, altın ve gümüş