Kapat
İnceleme 0

Blackberry KEYone Hakkında Her Şey!

Blackberry KEYone uzun zamandır piyasada zorlukla tutunmaya çalışan Blackberry’nin kurtuluşu olabilir. Dünyada ve ülkemizde oldukça ilgi gören bu telefon Fenerbahçe’nin başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç’un elinde görüldüğünde bir hayli merak konusu olmuştu. Ali Koç dışında üst kesimden bir çok ismin kullandığı Blackberry KEYone hakkında teknik ve tasarımsal bilgilere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Blackberry KEYone Tasarımsal İncelemesi

Blackberry KEYone’ın tasarımını incelemeye başlamadan önce kutusundan neler çıktığını öğrenmemiz gerekli. İlk olarak kutudan her elektronik cihazda olduğu gibi bir şarj cihazı çıkmakta. Bu şarj cihazı hızlı şarj etme özelliğine sahip. Günümüz telefonlarının birçoğunda kullandığımız SIM kartı yuvası anahtarı da kutudan çıkan materyallerden biri. Kutuyla birlikte gelen bir diğer aparat ise USB Type C kulaklık seti. Bunun dışında kutudan kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor.

Blackberry’in altın çağında ekranın hemen altında kare ve büyük bir klavye bulunurdu. Marka çağa ayak uydurmak için Blackberry KEYone modelinde klavye boyutunu yarıya indirmiş ve geri kalan boşluğu dokunmatik ekran olarak doldurmuş. Telefonun göze hoş gelmesini sağlayan iki özelliği ise dokulu arka kapak ve alüminyum şasisi olması. Bu sayede telefon daha hoş ve sade gözükmüş. Blackberry KEYone modelinde de eski telefonlarda kullandığı QWERTY tarzı klavyeyi kullanmış. Cihazın kalınlığının 9.4 mm olmasına rağmen ağırlığının 180 gram olması da artı bir özellik.

Blackberry KEYone Teknik İnceleme

Blackberry KEYone orta sınıf segment sayılan Snapdragon 625 işlemcisini kullanıyor. Ayrıca 8 çekirdekli ve 2.0 GHz işlemci kapasitesine sahip Blackberry KEYone, kullanıcılarına 32 GB dahili hafıza sunuyor. Ancak telefonun hafızası gerekli aparatlarla 2 TB’a kadar çıkarılabiliyor. 4.5 G internet hizmetini de destekleyen bu telefon yüksek hızlı internet erişiminde oldukça başarılı gözüküyor.

Pil ömrü konusunda oldukça başarılı olan Blackberry KEYone 3505 mAh bataryaya sahip. Yaklaşık yarım saatte pilinin %50 sini dolduran telefonu tam dolu şarj ile bir günden fazla kullanmak mümkün. Bunun dışında, 12 MP arka kamera ve 8 MP ön kamerası olan telefonda 4K videolar oldukça rahat çekilebiliyor. Son olarak Blackberry KEYone kullanıcılara Android 7.1 sürümü ile teslim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir