HP Elitebook 1040 G4 İnceleme

HP Elitebook 1040 G4 markanın kurumsal kullanıcılara sunduğu en üst düzey bilgisayarlar arasında yer alıyor. Özellikle Elitebook serisiyle kurumsal müşterileri kendine çekmeyi başaran HP, tasarım konusunda da yeniliklere gitmiş gibi görünüyor. Sıkıcı hatlara sahip bilgisayarların karşısında güneş gibi parlayan bu ürün hakkında tasarımsal incelemeye ve donanımsal bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

HP Elitebook 1040 G4 Tasarımsal İnceleme

Gümüş renge sahip olan cihaz mat alüminyum gövdeyle kullanıcılara sunuluyor. Kapağında HP logosu bulunan cihazın ölçüleri 1,59 x 23,28 x 32,89 cm. Ürünün ağırlığı ise oldukça hafif denebilecek seviyede. 1.36 kg ağırlığıyla taşınabilirlik konusunda oldukça kolaylık sağlayan HP Elitebook 1040 G4, iş istasyonu olarak nitelendiriyor.

Kiri ve parmak izini neredeyse hiç tutmayan cihazın kapağının sürtünme katsayısı bir hayli düşük. Çizilme ve kırılmalara karşı da oldukça dayanıklı görünen bu ürünün yazı yazarken ve iş yaparken oldukça rahat olduğu kullanıcılar tarafından belirtiliyor.

Bilgisayarın alt tarafında hoparlörler bulunuyor. Sağ ve sol tarafta bulunan iki adet küçük hoparlörü arkadaki büyük hoparlör destekliyor. Cihazın sol kenarında ise hava ızgarası, kilit yuvası, USB 3.1 portu ve kulaklık girişi yer alıyor. Sağ kenarda da HDMI portu, 2 adet USB-C ve  adet de USB 3.1 girişi bulunuyor.

HP Elitebook 1040 G4 Donanımsal Bilgiler

Elitebook 1040 G4 14 inç ekrana ve 1920×1080 piksel çözünürlük ile kullanıcılara sunuluyor. Konfigürasyon ayarları ile 4K çözünürlüğü destekleyebilse de piksel sayısı oldukça düşük kalıyor. 300 nit ekran parlaklığına sahip olan cihazın renk canlılığı ve görüş açısının iyi olduğu söylenebilir. Yansıtma katsayısı oldukça yüksek olan cihaz bu özelliği sayesinde eksi puan alıyor.

Elitebook 1040 G4, 7. nesil Intel i7 işlemci ve Intel HD Graphics 620 ekran kartına sahip. Bununla birlikte 16 RAM’i ve 512 GB SSD’si olan bu bilgisayarın donanım konusunda ortalamanın üstünde olduğu şüphesiz. Ancak oyun konusunda çok iyi performans gösteremediği görülen cihazın daha çok ofis kullanımı için üretildiğini de unutmamak gerek. Windows 10 işletim sistemine sahip olan bilgisayarın şarjı ortalama bir kullanımda 9-10 saat dayanabiliyor.