Kapat
Vuzix Blade
Haberler 0

CES 2018: Vuzix Blade Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı

CES 2018 kapsamında Google Glass için ciddi anlamda rakip olmasını beklediğimiz Vuzix Blade arttırılmış gerçeklik gözlüğü resmi ağızlardan tanıtıldı. Kısa bir zaman dilimi içerisinde yeni nesil teknolojiler adından ciddi alamda söz ettirdi. Arttırılmış gerçeklik gözlüğü ya da diğer adı ile akıllı gözlükler, bu anlamda ciddi şekilde farklılıklar yaratıyor.

Gizlilik kurallarına son derece saygılı bir şekilde geliştirilen Vuzix Blade, Google Glass gibi bir cihaz olmayacağı gibi daha fazla kullanıcı dostu olacak. Fiyat seçenekleri anlamında da adından söz ettirecek.

Kaba Bir Tasarıma Sahip

Google Glass ile kıyasladığımız zaman son derece kaba bir tasarıma sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Google Glass, her anlamda günlük kullanım için ideal bir şekilde tasarlanmış gözlük modellerinden birisiydi. Ancak Vuzix Blade, bu anlanda ciddi anlamda kaba bir tasarımı bizlere sunuyor.

Kontrol anlamında biraz daha pratik olduğunu da net olarak söyleyebiliriz. Ancak tasarım anlamında sınıfta kaldığı için ne derece tercih edilir, bilemiyoruz.

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere cihazın yansıtıcı görselliği ile alakalı olarak da bilgi edinebilirsiniz.

Fiyatları Çok Abartı

Google Glass şirketine rakip olarak gelmeyi hedefliyorlar ancak ne yazık ki bu fiyat seçenekleri ile rakip olabilmeleri neredeyse imkansız diyebiliriz. Bu cihaza sahip olabilmek için 1800 Dolar (6600 TL) dolaylarında bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Ne yazık ki bir rekabet durumu dahi söz konusu olamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir