Kapat
Dell Taşınabilir SSD Disk
Haberler 0

Dell Taşınabilir SSD Disk Modeli Karşınızda

CES 2018 tüm hızı ile devam ederken dünya devi markaların tanıttığı yeni ürünlerden birisi olan Dell Taşınabilir SSD Disk sektöründe çok ciddi şekilde fark yaratacak. Çubuk şeklinde ki tasarımı ile her şekilde rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu disk modeli, son derece yaratıcı fikirler doğrultusunda geliştirdi. Yeni nesil donanım özellikleri adından ciddi anlamda söz ettiriyor diyebiliriz.

SSD diskler, bildiğimiz gibi okuma ve yazma performansı olarak devrim niteliğinde cihazlar olarak fark yarattı. Bu cihazlara artık tasarım anlamında da yenilikler eklenmesi şarttı. Nitekim Dell şirketi bu anlamda somut adımlar atmayı da başarmış sanırım.

Thunderbolt 3.0 Teknolojisi

Dell, cihazı üretirken yeni nesil donanım sistemlerini mümkün mertebe ön planda tutma yoluna gitmiş. Yani denemeler sonunda elde edilen bilgilere göre saniyede 40 gigabit(1 Gb=125MB) aktarım hızına ulaşabilen Thunderbolt 3.0 teknolojisi ciddi anlamda fark yaratan bir donanım olacak.

Yazma Hızında Doruk Noktaları Görüyor

Dell, bu mükemmel SSD harici disk modelinin denemelerini yaparken ciddi şekilde fark yaratan seçenekleri de gördü. Okuma ve yazma hızının kimi durumda 2.650 MB değerlerini kadar gördüğü açıklandı. Taşınabilir tasarıma sahip bu SSD disk modelinin kısa zaman içerisinde dünya genelinde önemli bir harici disk sistemi olduğunu da net olarak söyleyebiliriz sanırım.

500 GB ve 1 TB Modellerinin Fiyatları Da Bizlerle

Dell taşınabilir SSD disk modeli ile dahili altyapılar anlamında ciddi şekilde fark yaratacak. 500 GB kapasiteli sürümü 439 dolar(1668 TL+KDV), 1 TB versiyonu ise 799 dolar(3000 TL+KDV) şeklinde satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir