Elektrikli Şarj İstasyonları Petrollere Gelmeye Hazırlanıyor

Elektrikli Şarj İstasyonları

Elektrikli otomobillerin gelmesi ile birlikte büyük bir gereksinim haline gelmeye başlayan elektrikli şarj istasyonları tüm petrollere gelmeye başlayacak. Tesla yani Elon Musk, yavaş yavaş ülkemize elektrikli otomobil modellerini göndermeye başladı ve bu anlamda bir çığır açtı. Zaman içerisinde de ülkemizde tanıtım lansmanları düzenleyeceğini net olarak söyledi.

Bununla birlikte elektrikli motora sahip yerli otomobil projesi de aslında elektrikli şarj istasyonları konusunda bir gereksinimi beraberinde getirdi. Resmi ağızlardan gelen bir açıklama bu anlamda süreci ciddi anlamda kesinleyen seçenekler sundu. Petroller artık elektrikli otomobiller için de düzenlenecek.

Elektrikli Şarj İstasyonları Tüm Petrollere Kurulmaya Başlanacak

Artık elektrikli otomobiller hayatımızın hemen hemen her döneminde bizlerle birlikte olacak düzeye ulaştı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası Başkanı Fesih Aktaş, konu ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Açıklamalardan derlediğimiz kesitler aşağıdaki gibi;

Biz istasyonun tanımını değiştirmek istiyoruz. Bu yeni istasyonlarda LPG, LNG, CNG, akaryakıt ve hepimizin dört gözle beklediği elektrik şarj ünitelerini bulabileceğiz.

Şu anda altyapısı ile ilgili büyük firmalar hazırlık yapıyor. Yerleşik elektrik ünitelerinin trafo sisteminin bu tip bir düzenlemeyi kaldırmayacağını biliyoruz. Bürokrasiyi şimdiden hazırlamalıyız.”

Kısacası yakın bir zaman dilimi içerisinde tüm petrol istasyonlarında elektrikli şarj istasyonları bizleri karşılayacak. Hatta öyle ki sadece elektrikli otomobiller için geliştirilecek olan markalar ve istasyonlar kurulacak. Avrupai bir adım atarak yakın zamanda devlet desteği ile böyle bir süreç resmen ilerlemeye başlayacak.