Euro Truck Simulator 2 Oynanış ve İnceleme

Euro Truck Simulator 2 oyun sektöründe devrim yaratmış ve onlarca ödül almış bir simülasyon oyunudur. SCS firması tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bu oyun ülkemizde de oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Oyun hakkındaki incelememize, sistem gereksinimlerine ve fiyat bilgisine bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Simülasyon oyunlarının en popülerleri genellikle araba veya tır sürme oyunlarıdır. Bu oyun da adından anlaşılabileceği gibi tır simülasyonu olarak ortaya çıkmıştır. Oyunun ilk serisi olan Euro Truck Simulator piyasaya sürüldüğünde dünyadaki oyuncu kitleleri tarafından büyük ilgi görmüştü. Oyunun sevildiğini ve ikincisinin merakla beklendiğini gören SCS Software yetkilileri, kullanıcı yorumlarını ve isteklerini dikkate alarak Euro Truck Simulator 2’yi geliştirdi.

Grafik konusunda oyuncuların taktirini alan Euro Truck Simulator 2 optimizasyon konusunda da oldukça başarılı. Buna bağlı olarak oyuncuların herhangi bir sorun yaşamadan ve takılmadan oynayabildiği bu oyun, Türkçe dil desteğine sahip olmasıyla da ülkemizdeki oyuncuların yüzünü güldürüyor.

Euro Truck Simulator 2 Oynanış

Sadece PC platformunda piyasaya sürülen bu oyunda 14 farklı ülkeye çeşitli malları teslim edebiliyorsunuz. Bu nakliyelerden kazandığınız parayla yeni bir tır alabiliyor ve onun geliştirmelerini yapabiliyorsunuz. Bu geliştirmeler sayesinde aracınızın kontrolünün daha kolay olmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca beceriler kısmında yer alan bölümlere puan verdikçe ustalığınız artıyor ve daha uzun yollara çıkıp, daha farklı malzemeler taşıyarak daha fazla para kazanabiliyorsunuz.

Euro Truck Simulator 2 oyununda daha hızlı gelişmek istiyorsanız her zaman daha zorlu ve uzun yolları tercih etmelisiniz. Bununla birlikte aracınızı park ederken en zor park yerini seçmelisiniz. Bu sayede hızlıca level atlayıp 14. Ve 16. Seviyelerde açılan üst düzey tırları satın alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden edindiğiniz bir eklentiyle multiplayer modunu da kullanabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

Bu oyunu oynayabilmek için en azından 2GB RAM ve 256 MB bir grafik kartına sahip olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte cihazınızın 4GB dahili hafızası, 2.4 GHz işlemcisi ve Directx 10 sürümü olmalıdır. Windows Vista, XP, 7 ve 10 sürümlerinde çalıştırılabilen oyunun fiyatı 39 Türk Lirasıdır.